• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook
 • Jeremy Renner spotykał się z prawdziwymi złodziejami bankowymi w Charlestown, by lepiej wczuć się w rolę i poznać akcent.
 • Przed premierą filmu Ben Affleck chwalił grę aktorską Jeremy'ego Rennera. W żarcie nawet powiedział, że w razie słabej sceny lub złego występu jednego z aktorów, wystarczyłoby pokazać Rennera przyglądającego się serwetce, by scena była dobra. Niedługo potem Jeremy Renner został nominowany do Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego za swoją rolę w Mieście złodziei.
 • Oryginalna wersja filmu miała cztery godziny. Ben Affleck wiedząc, że obraz nie spodoba się szerszej publice, skrócił go do 170 min. w trzy dni. Zarówno wytwórnia, jak i producenci przyjęli film bardzo pozytywnie, ale chcieli, by miał nie więcej niż dwie godziny i dziesięć minut. Affleck był zadowolony z wersji, która trafiła do kin, jednak zapowiedział, że rozszerzona wersja będzie zawierać usunięte sceny oraz, że ma być jeszcze bardziej wierna książce niż film puszczany w kinach.

the townFot. Kadr z filmu Miasto złodziei

 • Obsadzenie roli Jamesa Coughlina była dla Bena Afflecka ciężkim zadaniem. Jego młodszy brat, Casey Affleck, zasugerował Jeremy'ego Rennera, z którym współpracował przy filmie Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda.
 • Matt Damon "wkradł się" na czerwony dywan w czasie premiery filmu w Bostonie, mając na głowie czapkę z logo drużyny Boston Red Sox. Jest przyjacielem z dzieciństwa Bena Afflecka.
 • Rola Douga MacRaya była pierwszą główną rolą Afflecka od sześciu lat.
 • Slaine (Albert "Gloansy" Magloan) jako nastolatek pracował na Fenway Park (stadionie baseballowym). Powrót i kręcenie tam filmu opisał jako "surrealistyczne".
 • Kręcąc pierwszy napad, Ben Affleck reżyserował w przebraniu, w tym z maską czaszki. Rebecca Hall nie była w stanie zachować powagi i z trudnością dostosowywała się do jego uwag.

thetownskullFot. Kadr z filmu Miasto złodziei

 • Ben Affleck poprosił Blake Lively, by odwiedziła miejscowych w Cherlestown, żeby lepiej wczuć się w rolę. Spędziła tam miesiąc, krążąc po barach i mieszkaniach, zanim rozpoczęto produkcję.
 • Premiera filmu odbyła się na stadionie Fenway Park. Obsada kroczyła po czerwonym dywanie położonym przy bocznej linii.
 • W czasie produkcji ekipa miała tak duże problemy z praktycznymi efektami specjalnymi w scenach strzelanin, że większość dziur po kulach została dodana komputerowo w postprodukcji.
 • Scena Chrisa Coopera (Stephen MacRay) została nakręcona w MCI-Cedar Junction, więzieniu o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa. Nigdy wcześniej nie kręcono tam filmu.
 • Gościnny występ Victora Garbera był przysługą dla jego przyjaciela, Bena Afflecka. Garber pracował z żoną Afflecka, Jennifer Garner, w serialu Agentka o stu twarzach. W dodatku odprawiał nabożeństow na ich ślubie.
 • W jednej ze scen w telewizji widać fragment filmu Gorączka, który opowiada o złodziejach ściganych przez porucznika.
 • Pierwotnie reżyserem filmu miał być Adrian Lyne, który pokłócił się z Warner Bros., więc na jego stanowisko zatrudniono Bena Afflecka.

alg the town jpgFot. Kadr z filmu Miasto złodziei

 • Ben Affleck jako inspiracje przytaczał takie tytuły jak: Infiltracja, Gorączka, Rzeka tajemnic i Przyjaciele Eddiego.
 • Na znaku nad zlewem w kuchni Coughlina jest napisane "Cead Mile Failte". To wyrażenie z języka irlandzkiego i dosłownie oznacza "sto tysięcy powitań".
 • W lipcu 2011 roku podczas debaty kongresowej na temat podniesienia pułapu zadłużenia Stanów Zjednoczonych liderzy Partii Republikańskiej użyli fragmentu filmu Miasto złodziei, a dokładniej sceny między bohaterami granymi przez Bena Afflecka i Jeremy'ego Rennera, jako środek motywujący do zwiększenia jedności wśród członków partii. Ten czyn został natychmiast skrytykowany przez komików Jona Stewarta i Billa Mahera.
 • Pierwszym wyborem Bena Afflecka do roli Jamesa Coughlina był Mark Wahlberg, który był jednak zajęty kręceniem filmu Fighter.
 • Fałszywym tytułem obrazu był Criminal Intent.
 • Trzech aktorów z Miasta złodziei brało udział w filmach o bohaterach Marvela. Ben Affleck zagrał Daredevila w produkcji z 2003 roku, Jeremy Renner gra postać Hawkeye'a, a Rebecca Hall odegrała rolę Mayi Hansen w Iron Man 3.
 • W filmie bierze udział dwóch laureatów Oscara (Ben Affleck, Chris Cooper) i dwóch nominowanych do nagrody (Jeremy Renner, Pete Postlethwaite).
 • Data urodzenia Claire Keesey to 19 maja 1978 roku. To również data urodzin Rebekki Hall, aktorki odgrywającej rolę Claire.

 • W filmie gang używa w napadach minivana marki Dodge. Pierwowzór grupy zawsze używał Chevroleta Lumina, który był uznawany za najszybszy minivan.
 • Mimo że Jeremy Renner i Blake Lively grają rodzeństwo, mają razem tylko jedną scenę (barbecue).
 • To drugi film, w którym Rebecca Hall grała z żoną Ryana Reynoldsa. Blake Lively jest w związku małżeńskim z Reynoldsem od 2012 roku. Poprzednio Hall brała udział w produkcji Vicky Cristina Barcelona ze Scarlett Johansson, która była żoną Reynoldsa w latach 2008-2011.
 • Ważnym elementem filmu jest stadion Fenway Park. Ben Affleck jest oddanym fanem klubu Red Sox i chodzi na mecze regularnie.
 • Scena, w której policjant odwraca się, gdy zobaczyły zamaskowanych złodziei jest oparta na prawdziwym wydarzeniu. Ben Affleck dodał ją do filmu po jego wywiadzie ze złodziejem bankowym w więzieniu.
 • Wytwórnia chciała, by zakończenie filmu było wierne książce (zostało nawet nakręcone), jednak po testowych odsłonach okazało się, że widzowie wolą wersję kinową.
 • Scena śmierci Deza musiała zostać zaakceptowana przez MLB (Major League Baseball). Według Afflecka na jednym z ujęć widać krew tryskająca na ambulans. MLB zdecydowało, że scena była zbyt brutalna i użyto wersji z mniejszą ilością krwi.

Żródło: imdb.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dagmara Kierpiec

Dagmara Kierpiec

O mnie:

Miłośniczka seriali i kina. W wolnym czasie czyta komiksy, kryminały i książki historyczne.


Więcej informacji o:

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Dominik Dudek

komentarze +

Przypadłość Kevina nie jest jedynie wymysłem wyobraźni twórców. W przeszłości, u niejakiego  Billy'ego  Milligana zdiagnozowano zespół mnogiej osobowości w...

Dominik Dudek

komentarze +

Alan Tudyk, wcielający się w K-2SO zaimprowizował moment uderzenia Casiana w twarz na planecie Jedha. Studio miało dwóch kandydatów do objęcia roli Chirruta: Donniego Yena oraz...

Magdalena Stachurska

komentarze +

Akcja Króla Lwa jest luźno oparta na Hamlecie Williama Szekspira, Król Lew oraz Pocahontas produkowane były jednocześnie, jednak Disney uważał, iż to film o indiańskiej...

Patryk Supeł

komentarze +

Reżyser Elia Kazan ściśle współpracował ze scenografami, by stworzyć autentycznie brudną i obskurną dzielnicę oraz mieszkanie Kowalskich. Na potrzeby filmu, zbudowano także...

Dagmara Kierpiec

komentarze 1

Jeremy Renner spotykał się z prawdziwymi złodziejami bankowymi w Charlestown, by lepiej wczuć się w rolę i poznać akcent. Przed premierą filmu Ben Affleck chwalił grę aktorską...

Magdalena Stachurska

komentarze +

Mulan to 36. pełnometrażowy animowany film Disneya, Jest to pierwszy film wytwórni wydany na DVD, To pierwsza produkcja Disneya w całości zrealizowana przez jego nowe studio na...

Dominik Dudek

komentarze +

Film cały czas był w fazie preprodukcji od 1986 roku. W 1992, reżyserem Doktora Strange'a miał być sam Wes Craven. W 2001 roku funkcję tę miał pełnić wraz z napisaniem scenariusza David...

Patryk Supeł

komentarze +

Na pytanie, jak wiele istnień ludzkich ocalił, Desmond T. Doss odpowiedział, że około 50. Jednak świadkowie twierdzili, że liczba ocalonych sięgała niemal 100. Ostatecznie stwierdzono, że...

Patryk Supeł

komentarze +

Na przesłuchaniu do roli Adolfa Pirelli, Sacha Baron Cohen zaśpiewał dla reżysera Tima Burtona całą partyturę Skrzypek na Dachu (1971). Helena Bonham Carter nie widziała filmu aż do 2010...

Wojciech Gawron

komentarze +

Początkowo plakat do tego filmu nie przedstawiał twarzy Bruce'a Willisa, a jedynie budynek wieżowca. Zdaniem producentów, twarz aktora mogła odstraszać od obejrzenia filmu tych,...

Magdalena Stachurska

komentarze +

Zaplątani to 50. pełnometrażowy film animowany Disneya. Prace nad filmem rozpoczęto już 26 lipca 2004 roku. Jest to najdroższa produkcja Disneya, której budżet wyniósł 260...

Robert Krakowski

komentarze +

Już w ciągu 9 tygodni od dnia premiery, Nietykalni stali się drugim najbardziej dochodowym, francuskim filmem. Przed nimi uplasowało się jedynie Jeszcze dalej niż...

Patryk Supeł

komentarze +

Reżyser i scenarzysta M. Night Shyamalan od początku pragnął obsadzić Bruce’a Willisa i Samuela L. Jacksona w role Davida Dunna oraz Elijaha Price’a. Spośród...

Wojciech Gawron

komentarze 2

Film kręcono przez osiem tygodni w trakcie lata 2015 roku. Scena przesłuchania, w której reżyser castingu przerywa emocjonalne wystąpienie Mii poprzez odebranie telefonu, była...

Magdalena Stachurska

komentarze +

Zwierzogród zamieszkują wyłącznie ssaki. Początkowo film miał być dużo mroczniejszy, a drapieżnicy mieli nosić specjalne obroże elektyczne, które kontrolowałyby ich dzikie...

MOVIES ROOM POLECA

Polub nas!


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.