Tydzień z Egmontem – wielki powrót Hellboya

Wydawnictwo Egmont przygotowało swoim czytelnikom naprawdę sporą niespodziankę: jeszcze w tym roku ukażą się nowe i wznowione komiksy o Hellboyu!

W tym roku możemy liczyć na dwa zbiorcze albumy – a kolejne ich części będą ukazywały się co 3-4 miesiące. Wszystkie zostaną wydane na wzór amerykańskiej „czarnej edycji” w twardej oprawie.

Hellboy, tom I

  • Nasienie zniszczenia: Pomysł i rysunki: Mike Mignola; Scenariusz: John Byrne; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński
  • Obudzić diabła: Scenariusz i rysunki: Mike Mignola; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński
  • 288 stron
  • 79,99 zł
  • Premiera: listopad 2017

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.
Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro. Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.
Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści – często oparte na mitach z różnych części świata – i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

hellboy nasienie zniszczenia

BBPO: 1946-1948

  • Scenariusz: Mike Mignola, Joshua Dystart, John Arcudi; Rysunki: Gabriel Bá, Fábio Moon, Paul Azaceta, Max Fiumara; Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  • 468 stron
  • 119,99 zł
  • Premiera: grudzień 2017

Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike’a Mignoli.
Agenci BBPO – Biura Badań Paranormalnych i Obrony – zajmują się tropieniem wszelkich stworzeń i rzeczy nie z tego świata. Najsłynniejszy pracownik biura to Hellboy.
W 1946 roku do zajętego przez aliantów Berlina przybywa szef BBPO, profesor Trevor Bruttenholm, by zebrać jak najwięcej danych o nazistowskich badaniach nad okultyzmem, magią i bioinżynierią. Wpada na ślad straszliwego projektu Niemców, znanego pod kryptonimem Vampir Sturm.
By rozwiązać tę zagadkę agenci BBPO będę musieli zaryzykować nie tylko życie…
Świetnie skonstruowana fabuła trzyma w napięciu i znakomicie wykorzystuje motyw nazistowskiej obsesji: połączenia bioinżynierii z magią w celu stworzenia broni doskonałej. Atmosfera wszechobecnej tajemnicy i przygody niczym z hollywoodzkich filmów powodują, że nie sposób oderwać się od lektury.

Okładka wydania amerykańskiego:
bbpo 1946

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?