• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Legenda amerykańskiego science fiction znowu jest wydawana w Polsce - po 15 latach przerwy!

Wydawnictwo Rebis wydało dzisiaj pierwszy tom dylogii Crossfire - Ogień krzyżowy. Autorka, Nancy Kress, od piętnastu lat była nieobecna na polskim rynku wydawniczym. W USA jest uznawana za jedną z czołowych przedstawicielek sience fiction, wielokrotnie zdobywała najważniejsze amerykańskie i światowe nagrody fantastyczne: Nebulę, Hugo czy Nagrodę Campbella. W Polsce nie miała szczęścia do wydawnictw. Po raz pierwszy ukazała się ponad 20 lat temu jeszcze w Bibliotece Nowej Fantastyki (cykl Żebracy opowiadający o zmodyfikowanej genetycznie dziewczynie), potem w latach 2012-2013 w mało znanym, nieistniejącym już wydawnictwie Almaz (trylogia Prawdopodobieństwo).

Zobacz również: Najnowsza książka Neila Gaimana już od marca w naszych księgarniach!

Pod koniec 2016 roku Rebis ogłosił wydanie Crossfire. I oto jest! Tom pierwszy już w sprzedaży, drugi na pewno w tym roku, jednak jeszcze nie podano daty. 

Okładki dylogii Crossfire Nancy Kressfot. materiały promocyjne

Na dalekiej planecie powstaje ludzka kolonia, której założycielem jest Jake Holman, mężczyzna usiłujący uciec przed mroczną przeszłością. Kiedy ta różnorodna, wielotysięczna wspólnota zaczyna się przyzwyczajać do życia w nowych warunkach, dokonuje zaskakującego odkrycia: na świecie tym żyją prymitywni humanoidalni Obcy. Władające narzędziami istoty zajmują tylko kilka izolowanych wiosek i najwyraźniej nie są gatunkiem rodzimym.

Gdy koloniści ostatecznie poznają prawdę, staną przed najtrudniejszą decyzją swojego życia – decyzją, która przesądzi o losach nie tylko ich nowego domu, ale też całej ludzkości.

Okładka - Ogień krzyżowy - Nancy Kressfot. materiały promocyjne

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowdzenia: materialy prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dagmara Trembicka

Dagmara Trembicka

Stały współpracownik

O mnie:

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

nie wyswietli reszty danych

MOVIES ROOM POLECA

Polub nas!


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.