Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Dni Krytyki Filmowej to przegląd, którego celem jest prezentacja wybitnych współczesnych filmów w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków filmowych. Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej. W 2017 roku impreza startuje po raz pierwszy jako czterodniowy przegląd, a w założeniu ma się przekształcić w przyszłości w Tydzień Krytyki Filmowej. Dyrektorem Programowym przeglądu jest Anna Kądziela-Grubman a pomysłodawcą i głównym organizatorem Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator m.in. Kina Letniego w Orłowie, Sopot Film Festivalu i Kina na Szekspirowskim.

Od 24 do 27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym zostaną wyświetlone 4 filmy - Toni Erdmann, Dusza i ciało, Egzamin oraz nagrodzony Oscarem Klient w reżyserii Asghara Farhadiego. Każdy pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie nastąpi dyskusja z udziałem zaproszonych krytyków filmowych oraz publiczności. Koszt wstępu na pojedynczy pokaz to 14 złotych. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Zobacz również: recenzja irańskiego dramatu Klient!

źródło: dnikrytyki.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu "Toni Erdmann", reż. Maren Ade

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.