Advertisement
Advertisement

Warner Bros. stworzy film o kulisach Brexitu!

Brexit był w minionym już 2016 roku jednym z najważniejszych i najszerzej komentowanych wydarzeń polityczno-społecznych. A historia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej teraz może stać się jeszcze popularniejsza. Wszystko za sprawą filmu pełnometrażowego na ten temat, jaki ma stworzyć hollywodzki gigant, wytwórnia Warner Bros. 

Zobacz również: Sun Records – pierwsza zapowiedź serialu o wytwórni Elvisa Presleya!

Podstawę scenariusza ma stanowić książka autorstwa Arrona Banksa, brytyjskiego przedsiębiorcy, który współfinansował kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i jest jednym z darczyńców antyunijnej brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP). On oraz Nigel Farage, były lider owej partii, mają spotkać się z włodarzami Warner Bros., gdy odwiedzą Stany Zjednoczone z okazji inauguracji kadencji prezydenta Donalda Trumpa.

Oparta na wspomnieniach Banksa książka Bad Boys of Brexit, która opowiada o kampanii na rzecz wyjścia z Unii Europejskiej oraz inicjatywie Leave.EU, stała się w Wielkiej Brytanii hitem. Andy Wigmore, rzecznik Banksa, zapowiedział, że zyski z filmu zostaną przekazane na cele charytatywne.

źródło: Daily Telegraph / ilustracja wprowadzenia: Catholic Herald

Redaktor prowadząćy działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?