Brytyjscy filmowcy solidaryzują się z Farhadim. Zorganizują pokaz Klienta przed amerykańską ambasadą!

Niedawno pisaliśmy o tym, że Asghar Farhadi, irański reżyser którego film Klient jest nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny przez nowe amerykańskie prawo nie będzie mógł uczestniczyć w gali oscarowej. Mówiliśmy też, jakoby jego rodacy związani z przemysłem filmowym zbojkotowali galę w ramach protestu. O krok dalej posuną się jednak ich koledzy po fachu z Wielkiej Brytanii.

Zobacz również: Warner Bros. stworzy film o kulisach Brexitu!

Jak informuje The Guardian, ważne osobistości brytyjskiego przemysłu filmowego wystosowały list do Księcia Westminster, Geralda Grosvenora, aby umożliwił on otwarty pokaz filmu Klient na londyńskim Grosvenor Square, nieopodal amerykańskiej ambasady. Miałby się on odbyć w dniu, w którym w Dolby Theatre w Los Angeles będzie miała miejsce gala rozdania nagród Akademii, czyli 26 lutego. Poniżej możecie zobaczyć jego treść, oraz listę osób, które protest popierają. Widnieją na niej nazwiska min. Ridleya Scotta, Keiry Knightely, Noomi Rapace czy Terry’ego Gilliama.

Film Klient, który będzie ubiegać się o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny został już nagrodzony dwiema Złotymi Palmami w Cannes (najlepszy aktor oraz najlepszy scenariusz). Żaden z polskich dystrybutorów nie zdecydował się jednak jeszcze wprowadzić ową produkcję do polskich kin. 

źródło: The Guardian / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadząćy działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?