Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Do widowiska realizowanego przez Petera Jacksona i Frana Walsha, na podstawie serii brytyjskich powieści, dobrano trójkę nowych aktorów, którzy dołączą do Robbiego Sheehana (Fortitude, nadchodzący Geostorm), Ronana Raftery'ego (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, nadchodzący The Terror) i Hery Hilmar (Demony da Vinci). Wśród nich są: południowokoreańska piosenkarka i aktorka Jihae (Mars), która zagra Annę Fang - członkinię brutalnej ligii walczącej przeciwko innym miastom oraz Leila George dla której będzie to okazja wcielenia się w Katherine Valentine - córkę jednego z najpotężniejszych osób w Londynie i starającego się jednocześnie pozyskać broń masowego rażenia. Rola trzeciego z aktorów, Stephena Langa (Avatar), pozostaje nadal tajemnicą. 

Jackson i Walsh otrzymali kilka lat temu od wydawnictwa Scholastic prawa do ekranizacji serii książek autorstwa Philipa Reeve'a. Scenariusz napiszą obaj mężczyźni we współpracy z Philippą Boyens (trylogie Władcy Pierścieni i Hobbita), natomiast reżyserem filmu ma zostać Christian Rivers. Rivers współpracował z Jacksonem przez blisko dwie dekady m.in. jako autor scenorysu oraz specjalista od efektów specjalnych. Otrzymał nawet Oskara za najlepsze efekty specjalne w King Kongu.

Zobacz również: Mortal Engines - Hera Hilmar dołącza do nowej produkcji Petera Jacksona

Film będzie ekranizacją książki autorstwa Philipa Reeve'a, która w Polsce ukazała się pod tytułem Żywe maszyny. Akcja powieści rozgrywa się w odległej przyszłości. Ziemskie miasta przemierzają glob na wielkich gąsienicach, jednocześnie prowadząc ze sobą wyniszczającą walkę o zasoby. Na jednej z tych ruchomych metropolii Tom Natsworthy przypadkowo spotyka tajemniczą młodą kobietę, która raz na zawsze zmieni bieg jego życia...

Mortal Engines flying ships Fot. mortalenginesmovie.com

Finansowe wsparcie projektu zapewni studio Media Rights Capital wraz z wytwórnią Universal Pictures. Rozpoczęcie prac nad filmem planowane jest na wiosnę 2017 roku w Nowej Zelandii. Natomiast premiera filmu zaplanowana jest na 14 grudnia 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.