Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Co prawda nie widzieliśmy go jeszcze w najnowszym zwiastunie, ale zgódnie z doniesieniami, głównym antagonistą epickiego komiksowego widowiska DC ma być złoczyńca o pseudonimie Steppenwolf. Jego rolę odgrywa aktor Ciaran Hinds, znany z takich filmów jak Kobieta w czerni, Ghost Rider 2 czy ostatnio The Hope Rooms, gdzie grał u boku Agnieszki Grochowskiej. W niedawnym wywiadzie sam zainteresowany przyznał, iż wszedł w krąg zainteresowania Zacka Snydera zapewne przez obraz fantasy Excalibur z 1981 roku. Tam właśnie Hinds debiutował w kinie, u boku między innymi Patricka Stewarta i Liama Neesona. Reżyser Justice League natomiast należy do wielkich zwolenników tego klasyka i oddał mu hołd już w swoim poprzednim arcydziele - Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Właśnie finał z Excalibura zainspirował rozwiązanie pojedynku Superman kontra Doomsday, o czym świadczy uderzające podobieństwo.

Steppenwolf, dc comics, ciaran hindsfot. DC Comics

Niezależnie jednak od tego, jak Hinds został wypatrzony, wiele osób mogło być zdziwione jego wyborem. Aktor ma już 64 lata, a Steppenwolf to napakowany, kosmiczny wojownik, który w pojedynke ma stawić czoła kilku ziemskim herosom. Podobnie jednak jak to miało miejsce z Doomsdayem, Steppenwolf zostanie w całości wyrenderowany w komputerze, a Ciaran Hinds jedynie nagra jego ruchy w technice motion-capture, które później posłużą animatorom za wzór. Tę samą technikę używano przy tworzeniu orków w filmie Warcraft: Początek. Aktor sesje nagraniowe ma już za sobą i noszenie obcisłego kostiumu z przypiętymi sensorami wspomina jako dość krępujące. Pomocą w okiełznaniu nowej technologii służył jednak stary przyjaciel Hindsa, Liam Neeson, który działał w tym samym workflow przy Siedem minut po północy, gdzie to wcielił się w wielkie drzewo. Jak żartuje odtwórca Steppenwolfa, w tamtym filmie mieli jednak bardziej eleganckie kostiumy. Na podsumowanie swoich rozważań Hinds uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział nieco, jakiego typu postaci można się spodziewać po jego najnowszej kreacji.

[Steppenwolf] jest stary, zmęczony i wciąż próbuje się wyzwolić spod panowania Darkseida, ale musi jednak stać grzecznie w szeregu, żeby dostawać szansy podbijania kolejnych światów.

Zobacz również: kapitalny zwiastun mistrzowsko zapowiadającego się widowiska Justice League!

źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: marcbrenner.co.uk

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.