• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Fantastyczną nowiną związaną z DC Extended Univers podzielił się z nami portal Variety. Swój solowy film otrzyma postać Batgirl, jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek ze świata komiksów DC Comics. Na tym nie kończą się dobre nowiny, bowiem według Variety rolę reżysera, scenarzysty i producenta filmu negocjuje... Joss Whedon. Tak, autor kasowych Avengers, wchodzących w skład konkurencyjnego Marvel Cinematic Universe, ma odpowiadać za wprowadzenie Barbary Gordon do świata DC Extended Universe. Role producentów obejmą Toby Emmerich, Jon Berg i Geoff Johns. Projekt Batgirl powołany został w ubiegłym miesiącu.

Batgirl to jedna z najpopularniejszych superbohaterek, która dotychczas nie doczekała się swojego własnego filmu. Nie będzie to jednak jej ekranowy debiut, bowiem w postać tę wcielała się już m.in. Alicia SIlverstone w Batman i Robin oraz Rosario Dawson w animacji LEGO BATMAN: FILM. W Batgirl zobaczymy również inne postaci ze świata DC Comics, szczególnie te związane z Gotham City, tak więc występ (co najmniej gościnny) Batmana, jest raczej pewniakiem. Kto jeszcze zawita na ekranie, tego nie wiemy.

Batman Robin The Titanic TrioFot. Materiały prasowe

Postać Bargirl pojawiła się na kartach komiksów w 1967 roku, jako Barbara Gordon, córka Komisarza Gordona w The Million Dollar Debut of Batgirl! autorstwa Gardnera Foxa, z rysunkami Carmine Infantino.

Batgirl to kolejny projekt wytwórni Warner Bros. Pictures i studia DC Films, który skupi się na postaci płci pięknej. W tym roku do kin trafi Wonder Woman, w reżyserii Patty Jenkins i z Gal Gadot w roli tytułowej. Drugim projektem jest Gotham City Sirens, w reżyserii Davida Ayera i z Margot Robbie ponownie w roli Harley Quinn.

Batgirl LegoFot. Materiały prasowe

Joss Whedon jeśli faktycznie podpisze kontrakt z Warner Bros. będzie autorem pierwszej dużej migracji z MCU do DCEU. Dla Marvela wyreżyserował Avengers oraz Avangers: Czas Ultrona. W swoim dorobku ma takie seriale, jak Buffy: Postrach wampirów, Anioł ciemności, Firefly czy Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Warner Bros. Pictures prócz Batgirl ma w planach też inne projekty. Prócz Wonder Woman, Ligi Sprawiedliwości i Aquamana, są to wspomniane Gotham City Sirens, The Batman, Legion samobójców 2, Człowiek ze stali 2, Shazam i Black Adam oraz projekty oparte na postaciach Flasha, Cyborga i Korpusie Zielonych Latarnii.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski

Redaktor

O mnie:

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działu recenzje.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

nie wyswietli reszty danych

MOVIES ROOM POLECA

Polub nas!


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.