Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Rzadko kiedy ulubieńcom Hollywood udaje się utrzymywać w ścisłej tajemnicy swoje aktualne projekty, tak jak obecnie robi to Darren Aronofsky. O produkcji newralgicznego mother! nie wiemy w zasadzie nic, poza informacjami obsadowymi (ba, tutaj nawet nie znamy konkretnych postaci, a jedynie nazwiska aktorów) oraz krótkim, równie tajemniczym co sam film, opisem fabularnym. Nic zatem dziwnego, że dziennikarze czekają tylko aż Aronofsky lub osoby z jego najbliższego, zawodowego towarzystwa wychylą głowy, aby ustrzelić jakąś gorącą plotkę. I tak też stało się, a najświeższą wieścią przez nich wyhaczoną jest fakt, iż mother! będzie mrocznym thrillerem, niestroniącym od dorobku kina grozy. Oznacza to, nie mniej nie więcej, że Aronofsky powraca na stary, sprawdzony grunt - kiedy ostatni raz zabrał się on za taką mieszankę wyszedł mu Czarny łabędź, zatem chyba nie powinniśmy narzekać, jeśli powtórzy swoje eksperymenty!

blackswan11Fot. kadr z filmu Czarny łabędź / Mówcie co chcecie, ale to zdecydowanie jest filmowa czołówka XXI wieku

Zobacz również: The Beguiled - jak bezstresowo nakręcić intensywną scenę seksu? Sofia Coppola zna odpowiedź!

Informacja ta - choć cieszy - nie jest szczególnym zaskoczeniem. Przypomnijmy sobie bowiem jak brzmiał wspomniany opis produkcji, ujawniony przed paroma miesiącami:

Dotychczasowa, spokojna egzystencja pary kochanków, zostaje zakłócona przez nieproszonych gości, którzy przy okazji wystawią ich związek na nie lada próbę.

Na pierwszy rzut oka opis ten nie zdradza żadnych szczegółów, ale jeśli jesteście choć trochę zaznajomieni z twórczością Darrena Aronofsky'ego (szczególnie z Pi lub właśnie Czarnym łabędziem), to w praktyce poznaliście już klimat mother!. Reżyser wie, jak wydobyć z postaci najmroczniejsze zakamarki ich dusz oraz serc, prezentując niejednokrotnie swoje wariacje za pomocą iście surrealistycznych zabiegów. I mimo że wielu zarzuca (czasem mniej, czasem bardziej słusznie) jego filmom brodzenie po płyciźnie psychologicznej, to nie sposób odmówić im niewytłumaczalnego uroku oraz siły przyciągania. Czekamy zatem z niecierpliwością na premierę tej tajemniczej produkcji, która planowana jest na 13 października bieżącego roku.

Źródło: thewrap.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Dziennikarz

O mnie:

Kiedyś filmy robiło się lepiej ...


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.