Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Najnowszy film o Żołnierzach Wyklętych odniósł w Polsce srogą porażkę pod względem komercyjnym. Mimo szerokiej dystrybucji w największych sieciach kinowych zaledwie około 20 tysięcy widzów obejrzało dramat wojenny Wyklęty na wielkim ekranie. Ten wynik najwyraźniej nie przeszkadza jednak w dalszej dystrybucji produkcji. Dzieło Konrada Łęckiego trafi bowiem do kin na Wyspach Brytyjskich. Za wyświetlenie tytułu odpowie sieć VUE (w Polsce znana jako Multikino). Nie wiadomo w ilu kinach zostanie pokazany Wyklęty, aczkolwiek film dostępny ma być w ofercie jedynie przez 3 dni. Sama premiera nastąpi 5 maja. Szczegółowe informacje odnośnie konkretnych lokacji mają pojawić się już wkrótce na stronie dystrybutora.

Zobacz również: Historia Roja - recenzja dobrego serialu o Żołnierzach Wyklętych

Wyklęty opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach - w tym opiniotwórczych - uważani są za bandytów. Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych - mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki - chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,Żołnierzy Wyklętych. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy - dodaje reżyser. Premiera filmu nastąpiła 10 marca 2017 roku. Patronat nad produkcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

źródło: facebook.com/polskiefilmyuk / ilustracja wprowadzenia: Wojciech Marczak; wyklety.pl

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Pszczoła Zaklęta · 3 months ago
  Nie no film obejrzało więcej osób niż 20 tysięcy - tyle to w 1 weekend obejrzało (dokładnie 18 tys.)
  • This commment is unpublished.
   Krzysztof Warzała · 3 months ago
   No właśnie, jak nawet w premierę nie dobił do 20 tysięcy i nie był w top 10 polskiego box office, to trudno się spodziewać, że w kolejnych tygodniach ta widownia wzrosła gwałtownie. Zresztą też dość szybko film zniknął z tego powodu z kin, że nikt go nie chciał oglądać.
 • This commment is unpublished.
  Skreener · 3 months ago
  Dośc mam wojennych filmów. Nie zachęcił mnie zwiastun, nie zamierzam ogladac.
 • This commment is unpublished.
  Marliza · 3 months ago
  niestety - mimo niezłej obsady i ciekawego scenariusza - nie jest to film dobry. a szkoda.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.