Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
reklama-ama-artykuly-top

Gdy tylko spytamy większość fanów motoryzacji na świecie, jaki supersamochód chcieliby mieć w swojej kolekcji, duży procent z nich wskaże dwie włoskie marki: Ferrari oraz Lamborghini. Nazwy obydwu marek pochodzą od nazwisk swoich twórców. Enzo Ferrari i Ferruccio Lamborghini w latach 60., gdy ten drugi otworzył swoją firmę, zaczęli zażartą rywalizację o wpływy. Jak się okazuje, niedługo będziemy mogli tę rywalizację zobaczyć także na dużym ekranie. Wiemy już także kto zagra charyzmatycznych przywódców obydwu marek. W Enzo Ferrariego wcieli się Alec Baldwin, podczas gdy Ferruccio Lamborghini zostanie zinterpretowany przez samego Antonio Banderasa. 

Zobacz również: The Battle of the Sexes - Emma Stone w roli słynnej tenisistki w pierwszym zwiastunie filmu

fot. GettyImages

Mówi się, że powstanie samochodów Lamborghini wynikło z dyskusji pomiędzy obydwoma panami. Lamborghini, który wówczas z powodzeniem produkował wyłącznie traktory, był niezadowolony ze swego samochodu Ferrari i zaproponował Enzo Ferrariemu wprowadzenie zmian konstrukcyjnych. Ten oburzony uwagami jakiegoś traktorzysty zakwestionował kompetencje Lamborghiniego. Wobec tego Lamborghini postanowił udowodnić mu kto jest lepszy i już po roku zademonstrował swój legendarny 12-cylindrowy model Lamborghini 350 GTV, wyraźnie przewyższający samochody marki Ferrari. Od tamtej pory po dziś dzień, marki są głównymi konkurentami na rynku luksusowych samochodów.

źródło:TopGear.com / ilustracja wprowadzenia: GettyImages

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Student politechniki piszący o filmach. Pixar, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad :)


Więcej informacji o:

Powiedz coś tutaj...
Odrzuć
Zaloguj jako ( Zalogować ? )
albo wyślij jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

reklama-ama-artykuly-top

© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.