Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
reklama-ama-artykuly-top

Od 25 maja w kinach w USA można oglądać najnowszy film superbohaterski - Wonder Woman. Kinowe uniwersum DC wyprzedziło marvelowską konkurencję i stworzyło przełomową produkcję, z kobietą w głównej roli oraz na stołku reżyserskim. Amerykańska sieć kin Alamo Drafthouse podłapała ten trend i w ramach szerzenia równości płciowej postanowiła organizować pokazy Wonder Woman przeznaczone tylko dla kobiet. Tak brzmi tekst ich zaproszenia na to wydarzenie.

Przepraszamy, panowie, ale stawiamy na kobiecą siłę i mówimy "zakaz wstępu dla facetów" przez jedną wyjątkową noc w Alamo Ritz. Nie żartujemy. Wszyscy pracujący przy projekcji - obsługa kas, baru i projektora - wszyscy będą płci pięknej.

Zobacz również: Wonder Woman - grafiki koncepcyjne z filmu

Oczywiście taka praktyka wzbudziła dyskusję w internecie, gdzie padały głosy, że może to podchodzić pod dyskryminację. Mężczyźni żałują pewnie, że podobny zakaz nie został wprowadzony kilka miesięcy temu na wszystkie pokazy Ciemniejszej strony Greya, ale jednocześnie sieć kin osiągnęła swój cel, zyskała rozgłos i z tego powodu wypuszczono kolejny komunikat, w którym informują o poszerzeniu zasięgu akcji.

Cieszymy się z organizowania pokazów Wonder Woman tylko dla kobiet. To przeżycie, gdzie kobiety prawdziwie dominują, wzbudziło gniew trolli, co jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że czynimy słusznie. W odpowiedzi, rozszerzamy tę praktykę na cały kraj i zapraszamy wszystkie kobiety, żeby się przyłączyły do celebracji tej ikonicznej superbohaterki w naszych kinach.

źródło: lrmonline.com / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Powiedz coś tutaj...
Odrzuć
Zaloguj jako ( Zalogować ? )
albo wyślij jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

reklama-ama-artykuly-top

© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.