Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Bardzo ciekawa informacja dla miłośników twórczości Akiry Kurosawy pojawiła się na Festiwalu Filmowym w Cannes, który odbył się w połowie maja. Chińska wytwórnia Jinke Entertainment ujawniła na czwartkowej konferencji prasowej (18.05), że uzyskała prawa do dziewięciu niezrealizowanych scenariuszy japońskiego reżysera od Kurosawa Production Co. - firmy promującej i chroniącej dziedzictwo nieżyjącego filmowca.

Pierwszym z obrazów, jaki ma zostać wyprodukowany to Silvering Spear (tytuł roboczy) będący opowieścią o samuraju Ishigakim Jyube żyjącym w okresie Sengoku i posiadającym znakomite umiejętności szermiercze. Postanawia odszukać więc własną ścieżkę, która pomoże mu wykorzystać w pełni jego zdolności. Nie jest on jednak zainteresowany czerpaniem korzyści osobistych, a pragnie zaprowadzenia pokoju w swoim kraju. Niestety nie każdy będzie podzielał jego podejście i wkrótce zostaje wrobiony oraz zmanipulowany przez grupę bandytów. Prace nad filmem mają się rozpocząć w 2018 roku, przy czym wszelkie szczegóły i ogłoszenie obsady ma nastąpić niebawem. Na temat przekazania praw do obrazów Kurosawy wypowiedział się także jego wnuk Takayuki Kato, który jest także szefem Kurosawa Production Co.

Moja rodzina i ja, jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc pracować z Jinke Entertainment nad ukończeniem filmu mojego dziadka (mowa tu o Silvering Spear - przyp. autora). [...] Chcielibyśmy dać milionom fanów na całym świecie możliwość ujrzenia jednego z jego ostatnich dzieł. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy z wielu projektów, nad którym będziemy wspólnie pracować.

W tej sprawie wypowiedział się także zastępca dyrektora generalnego Jinke Entertainment Zhang Zhenfeng:

Liczymy, że odniesiemy tu sukces podobny do tego, jaki miał miejsce w obszarze gier mobilnych. Cieszy nas, że mamy pełne poparcie ze strony rodziny pana Kurosawy. To zaszczyt pracować nad dziełem, które wyszło spod ręki wielkiego mistrza kina azjatyckiego. Zrobimy wszystko, by jeden z jego ostatnich projektów był zrealizowany w możliwie najwyższej jakości.

Źródło: Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: IMDb

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.