Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Twórcy filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara podpadli obrońcom praw zwierząt. Wszystko przez małpę Kapitana Barbossy (Geoffrey Rush), która miała wymiotować na planie i mieć permanentne kłopoty zdrowotne.

Jack, bo tak w filmie nazywa się małpka towarzyszy Barbossie od pierwszej części i jest dobrze znana nie tylko najzagorzalszym fanom serii. Przy pomocy efektów specjalnych udało się sprawić, że stała się ona nieodłącznym elementem Piratów. Kaya Scodelario, filmowa Carina przyznała jednak, że zwierzę często chorowało podczas kręcenia zdjęć. Fakt, że wiele scen kręcono na łodzi sprawił, że małpa wielokrotnie wymiotowała w trakcie ujęć, i choć sama opowiadała to raczej jako wątek humorystyczny, to organizacje chroniące prawa zwierząt podeszły do sprawy bardzo poważnie.

Zobacz również: Dlaczego Geoffrey Rush po raz kolejny ruszył w morze pod piracką banderą

PETA, organizacja walcząca o prawa zwierząt napisała do Jerry'ego Bruckheimera, producenta filmu, aby nie używał on więcej żywych zwierząt na planie. Małpy kapucynki potrzebują ich zdaniem regularnej i kompleksowej opieki, która siłą rzeczy w trakcie tworzenia filmu nie jest możliwa. Organizacja ta pisała już zresztą do Bruckheimera przed dwoma laty w sprawie odpowiedniego traktowania zwierząt.

Disney nie odpowiedział jeszcze na te zarzuty, ale spodziewane jest stosowne oświadczenie w niedługim czasie. 

Źródło: cinemablend.com/Ilustracja wprowadzenia: fanaru.com

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Piotr Stokłosiński

Piotr Stokłosiński

O mnie:

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Aga · 2 months ago
    W sumie można tworzyć takie nieziemskie efekty w filmach, że małpka nie powinna być problemem, mogliby odpuścić tej żywej i stworzyć komputerową

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.