Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Amazon Studios właśnie nabył prawa do ekranizacji powieści autorstwa Setha Meyerowitza zatytułowanej The Lost Aiman: A True Story of Escape From Nazi-Occupied France. Książka opowiada prawdziwą i nieopowiedzianą dotąd historię, bazującą na niedawno odtajnionych materiałach dotyczących Arthura Meyerowitza, amerykańskiego artylerzysty, którego samolot został zestrzelony nad Vichy, we Francji w 1943 roku. Po tym wydarzeniu Meyerowitz ukrywał się na wsi we Francji i zaprzyjaźnił się z Marcelem Tallianderem, założycielem legendarnego francuskiego ruchu oporu, Réseau Morhange, który pomógł mu ukrywać się przed Gestapo. Po sześciu miesiącach unikania schwytania, Meyerowitz uciekł z okupowanego kraju dzięki skrzętnie obmyślonego planu przez Talliandera, w który zaangażowany był również R.F.W. Cleaver, najznakomitszy brytyjski pilot myśliwca tamtego okresu.

Zobacz również: Hanna - będzie telewizyjna kontynuacja przeboju Joe'a Wrighta!

Jake Gyllenhaal wcieli się oczywiście w głównego bohatera - Arthura Meyerowitza. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty oraz reżysera.

Producentami obrazu są Seth Meyerowitz, Anthony Maatero, Dan Bodansky, Jake Gyllenhaal, Riva Marker oraz John Lesher (Birdman).

28 czerwca Jake'a Gyllenhaala będziemy mogli oglądać na Netflixie w filmie pt. Okja, a pod koniec tego roku w dramacie pt. Stronger, opowiadającym o zamachu podczas maratonu w Bostonie.

Źródło: empireonline.com / Ilustracja wprowadzenia: Gareth Cattermole/GettyImages

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.