Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Nowa Mumia jaka jest każdy widzi. A przynajmniej widzi ten, kto już ją oglądał. Kto nie oglądał... Ten nie dowie się, że swojego gościnnego występu nie zaliczył gwiazdor poprzedniej serii z zabandażowanym trupem w roli głównej. Mowa rzecz jasna o bożyszcze tłumów, czyli Brendanie Fraserze, który lata świetności niestety dawno ma za sobą. Pisaliśmy ostatnio, że mimo niekorzystnych warunków aktor nadal jest "wielbiony" przez rzesze fanów i to do tego stopnia, że ci piszą petycje do Netflixa oraz HBO. Nie mogli oni jednak wiedzieć, że studio Universal nie planuje umieścić Ricka O'Conella w nowym otwarciu serii, bo gdyby tak było przed premierą, to na pewno ludzie przywiązywaliby się łańcuchami do kolumn podpierających siedzibę wytwórni. Tak czy owak, absencja Frasera jest faktem i możemy jedynie bezradnie rozłożyć ręce. Ale możemy też dowiedzieć się, jaki jest powód takiej decyzji. Reżyserze Kurtzman, słuchamy:

Chcieliśmy oczywiście nawiązać do poprzedniej serii i rzecz jasna takowe momenty się pojawiają, ale nigdy nie rozmyślaliśmy nawet nad wprowadzeniem Brendana Frasera do filmu. Przecież on żył i działał w zupełnie innym okresie, w zupełnie innych czasach, wobec czego nie możemy być pewni tego, czy on w ogóle żyje (śmiech). Gdyby sam stał się potworem to może, ale poza tym nie widzę sensu i logicznego uzasadnienia dla jego obecności. I gdyby rzeczywiście był tym potworem, to miałby nam sporo do wyjaśniania, czyż nie?

mumia powracaFot. kadr z filmu Mumia powraca

Trafnie i boleśnie, Panie Kurtzman. Mumia z 1999 roku i jej sequele rozgrywały się bowiem w okresie między 1923 a 1946 rokiem, zatem zaprawdę zgrabne oraz racjonalne wprowadzenie postaci Brendana Frasera z Brendanem Fraserem jako odtwórcą tej roli byłoby nie lada łamigłówką. Ale może to i dobrze zrobiłoby twórcom. Gdyby tak zaczęli się zastanawiać nad jednym elementem, to może pomyśleliby również nad pozostałymi... A tak Mumia zarobiła w weekend otwarcia mniej niż każdy z trójki jej poprzedników z osobna. Wstyd.

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Mumia powraca

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Dziennikarz

O mnie:

Kiedyś filmy robiło się lepiej ...


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.