Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Leonardo DiCaprio postanowił dobrowolnie przekazać Oscara, należącego wcześniej do Marlona Brando, amerykańskim władzom. Ma to związek ze śledztwem w sprawie defraudacji dużej sumy pieniędzy przy produkcji Wilka z Wall Street w reżyserii Martina Scorsese. Według LA Times DiCaprio otrzymał statuetka na swoje 38. urodziny od Jho Lowa - rzekomego sponsora z Red Granite Pictures odpowiedzialnej za wyprodukowanie Wilka z Wall Street. Nagroda miała należeć wcześniej do Marlona Brando, który zdobył ją film Na nabrzeżach z 1954 roku. Wśród innych podarunków urodzinowych były m.in. obraz Picasso, fotografa Diane Arbus oraz kolaż Jean-Michela Basquiata.

Współwłaściciel Red Granite Riza Aziz jest podejrzewany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o pomoc swojemu ojczymowi, malezyjskiemu premierowi Najibowi Razakowi, w sprzeniewierzeniu 4,5 mld dolarów. Kwota ta miała być przeznaczona na produkcję filmu Scorsese. Departament sądzi, że pozyskane, dzięki oszustwoim pieniądze były przeznaczane na "wystawny styl życia" wspólników Razaka. Mieli oni m.in. dokonywać zakupu dzieł sztuki, biżuterii, zatrudniać gwiazdy i muzyków, by móc uczestniczyć w imprezach oraz nabywać luksusowe jachty oraz nieruchomości. Rzecznik Leonardo DiCaprio stwierdził, że prezenty, jakie aktor otrzymał od podejrzanych osób, zostaną wystawione na aukcje. Dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na fundację charytatywną. Nie wiadomo jednak, jak Oscar Marlona Brando znalazł się wśród prezentów wręczonych Leonardo DiCaprio. Egzekutor ostatniej woli zmarłego aktora przekonywał, że statuetka zniknęła jeszcze za życia Brando:

Starał się ją odnaleźć, ale ciągle trafiał na ślepy zaułek. Byłoby wspaniale, gdyby można było ją odzyskać.

Źródło: The Independent / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.