Advertisement

Spider-Man: Homecoming – wiemy kogo gra Donald Glover

Donald Glover to aktor, którego rola w Homecoming do niedawna pozostawała tajemnicą. Fani Filmowego Uniwersum Marvela zachodzili w głowę, w kogo może wcieliać się ten coraz popularniejszy aktor. Jedne źródła sugerowały rolę zwykłego rzezimieszka, inne klasycznego przeciwnika Człowieka Pająka – Rhino. Warto też wspomnieć, że Glover podkładał głos pod… Milesa Moralesa, w serialu animowanym Ultimate Spider-Man: Web Warriors, a przed premierą Niesamowitego Spider-Mana prowadził własną kampanię, która miała na celu zdobycie przez niego roli Spider-Mana w filmie Marca Webba. Fani wszelakich teorii, mieli więc spore pole do popisu.

Oficjalna lista obsadowa, jaką otrzymała prasa, ujawnia imię i nazwisko postaci, w którą wciela się Donald Glover. Aktor pojawi się na ekranie jako Aaron Davis. Fani komiksów powinni szybko połączyć to nazwisko z kryminalistą znanym jako The Prowler. Pytanie, czy Glover przywdzieje w filmie fioletowo-czarno-zielony strój, jaki w komiksach nosił Prowler. Ważną informacją jest też to, że Aaron Davis jest wujkiem Milesa Moralesa. Jest to prawdopodobnie kolejny dowód na to, że postać Moralesa faktycznie istnieje w MCU.

Prowler 1 Clone Conspiracy Marvel Now 2016 banner

W komiksach ojcowie Aarona i Milesa byli partnerami w brudnych interesach, jednak ich drogi po jakimś czasie się rozeszły. Aaron kontynuował dzieło ojca, kiedy to podczas włamania do Oscorp, jeden z radioaktywnych pająków dostał się do jego plecaka, z którym później styczność miał Miles. W skrócie ujmując, Aaron miał ogromny wkład w to, że Miles otrzymał swoje nadludzkie umiejętności i stał się Ultimate Spider-Manem.

Zwiastuny Homecoming sugerują, że zobaczymy Aarona Davisa zanim ten przywdzieje swój charakterystyczny strój. Sam Davis będzie prawdopodobnie członkiem ekipy współpracującej ze złoczyńcą zwanym The Tinkerer, do której to grupy należeć będą też Shocker (a nawet dwóch, bo w tę rolę wcieli się zarówno Logan Marshall-Green, jak i Bokeem Woodbine) i Scorpion (Michael Mando). Połączenia z tą grupą będzie miał też główny złoczyńca filmu, czyli Vulture (Michael Keaton)

https://www.youtube.com/watch?v=xEvV3OsE2WM

Oficjalny opis filmu: Młody Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland), który zadebiutował w filmie wytwórni Marvel Studios pt. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, powoli zaczyna odnajdywać się w świecie wraz ze swoją nową tożsamością superbohatera. Podekscytowany swoimi doświadczeniami z drużyną Avengers, Peter wraca do domu, w którym mieszka ze swoją ciocią May (Marisa Tomei). Pod czujnym okiem swojego mentora – Tony’ego Starka, Peter próbuje wrócić do codziennego życia. Dekoncentrują go jednak myśli o udowodnieniu sobie samemu, że jest kimś więcej niż tylko przyjacielskim Spider-Manem z sąsiedztwa. Kiedy Volture (Michael Keaton) pojawia się jako nowy złoczyńca, wszystko co Peter uważa za najważniejsze, staje się zagrożone.

Obsada: Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Marisa Tomei (ciocia May), Robert Downey jr. (Tony Stark / Iron Man), Michael Keaton (Sęp), Logan Marshall-Green (drugoplanowy złoczyńca), Michael Chernus (Tinkerer), Bokeem Woodbine (Shocker), Kenneth Choi (dyrektor szkoły, do której uczęszcza Peter), Zendaya (Michelle Gonzalez), Donald Glover, Martin Starr, Michael Barbieri, Laura Harrier (Liz Allan), Tony Revolori (Flash Thompson), Angourie Rice, Jacob Batalon, Tyne Daly.

Za reżyserię filmu odpowiada Jon Watts. Scenarzystami produkcji są John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Premiera Spider-Man: Homecoming zaplanowana jest na 14 lipca 2017 roku.

Źródło: ScreenRant / Ilustracja wprowadzenia: Marvel

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?