Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Niemal 40 ról aktorskich na karku, ponad 30 lat w branży, 10 nagród filmowych i aż 4 nominacje do Oscara - Annette Bening do tej pory nie próżnowała. Co prawda daleko jej do miana najbardziej nobilitowanej aktorki wszech czasów, ale z pewnością posiada ona nad rywalkami jedną zasadniczą przewagę - wybitną kreację w najważniejszym filmie lat 90., czyli w American Beauty. Fakt ten postanowiono więc ponownie uhonorować i tym razem obejdzie się bez nominacji. Bening została bowiem wyznaczona na przewodniczącą jury Festiwalu Filmowego w Wenecji za rok 2017. Pozycja ta nabiera jednak dodatkowego smaku jeśli uzmysłowimy sobie, iż gwiazdorka będzie pierwszą kobietą dzierżącą te stanowisko od równych 11 lat. Męska jarzmo zostało zatem zrzucone!

Annette BeningFot. materiały prasowe

Bening stanie się tym samym szóstą kobietą, która poprowadzi lożę weneckich krytyków przez szlam i muł aż po perły i diamenty. Oczywiście te filmowe. Poprzednio z damską ręką na pulsie mieliśmy do czynienia w 2006 roku, kiedy to identyczne obowiązki sprawowała francuska aktorka Catherine Deneuve, znana chociażby ze Wstrętu Romana Polańskiego. Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 10 września. Pełny skład jury poznamy natomiast 27 lipca.

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu American Beauty

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Dziennikarz

O mnie:

Kiedyś filmy robiło się lepiej ...


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.