Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
reklama-ama-artykuly-top

Neuromancer William Gibsona cieszy się niemałym gronem kultystów, które śmie stawiać sobie jego powieść ponad wszystkie inne dokonania literackiego science fiction. A już na pewno science fiction o zacięciu cyberpunkowym. Czy to prawda, czy nie - to kwestia odrębna. Prawdą jest natomiast fakt, że Hollywood od lata robiło podchody pod ekranizację niniejszego dzieła, a za najnowszą jej wersję odpowiadać będzie reżyser Deadpoola Tim Miller! Tym samym twórca dopisuje sobie do swojego kalendarza kolejną istotną pozycję, po tym jak zaangażował się w projekt odrodzenia Terminatora w roli dyrektora kreatywnego.

neuroFot. materiały prasowe

Akcja Neuromancera rozgrywa się w świecie przyszłości o charakterze dystopijnym, a jej głównym bohaterem jest Case, haker, który okradł swoich dawnych pracodawców. Ci natomiast wstrzyknęli mu radziecką mykotoksynę, aby nigdy nie mógł wejść do wirtualnego świata. Z pomocą przychodzi mu pewien człowiek o imieniu Armitage, który zmieni jego dotychczasowe życie - dzięki niemu zostaje on wynajęty przez nieznanego mocodawcę do popełnienia, wydawałoby się niewykonalnego, przestępstwa.

Prócz obowiązków związanych z wskrzeszaniem Terminatora i kręceniem cyberpunku, Miller przygotowuje także ekranizację Influx. Te dwa ostatnie projekty odbywają się w ramach współpracy reżysera z wytwórnią 20th Centruy Fox. Producentem filmowego Neuromancera zostanie natomiast Simon Kinberg, znany chociażby z pełnienia podobnej roli przy cyklu X-Men.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: neondystopia.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Powiedz coś tutaj...
Odrzuć
Zaloguj jako ( Zalogować ? )
albo wyślij jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

reklama-ama-artykuly-top

© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.