Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ogłoszony w 2013 roku rozbrat Hayao Miyazakiego z kinem zabolał pewnie większą część widowni, a tę drugą przyprawił o stan depresyjny. Bo niby każdy kiedyś musi odejść na bardziej lub mniej zasłużoną emeryturę, ale Hayao? On mógłby robić filmy do grobowej deski i nadal trzymałyby poziom (in your face Ridley). Niemniej jednak teraz możecie odrzucić smutki w kąt, albowiem mistrz Miyazaki powraca! A raczej dopiero powróci wraz ze świeżą animacją założonego przez twórcę, legendarnego Studia Ghibli.

HaurunoUgokuShiroFot. kadr z filmu Ruchomy Zamek Hauru

Tych informacji dowiadujemy się z ogłoszenia Studia, dzięki któremu do szkoleń, a następnie pracy przy pełnometrażowym projekcie, zostanie wytypowana określona liczba szczęśliwców. Co prawda nie wiemy czym ten projekt miałby być, jakich aspektów miałby dotyczyć i w które miejsca ludzkiej duszy miałby się zapuszczać, ale sam fakt rozpoczęcia prac w tym zacnym gronie już powinien rozpalać nasze zmysły. Jest to tym bardziej radosna nowina, gdyż jeszcze przed paroma laty sam Miyazaki niechętnie wypowiadał się o przyszłości swojego studia, delikatnie sugerując, iż pełny metraż to już nie ich broszka. Oczywiście w tym czasie powstał chociażby gorąco przyjęty Czerwony żółw, ale był on projektem dalece wyemancypowanym, wepchniętym w ręce zgniłych kapitalistów z Zachodu, zatem to także stanowiło niejako sugestię zmiany priorytetów. Sugestię, która teraz została obalona! Liczymy na więcej wieści już wkrótce!

Źródło: firstshowing.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Spirited Away: W krainie Bogów

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Dziennikarz

O mnie:

Kiedyś filmy robiło się lepiej...


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.