Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy George Lucas rozmawiał z Davidem Lynchem na temat wyreżyserowania przez tego drugiego Powrotu Jedi (o mamuniu, co by to było...), to dzisiejszy ojciec midnight cinema, a wówczas twórca zaledwie kilku krótkich metraży oraz dwóch pełnych, otrzymał jeszcze jedną intrygującą ofertę pracy. Cameron Crowe, scenarzysta klasyki kina młodzieżowego Beztroskie lata w Ridgemont High, opowiedział bowiem w ostatnim wywiadzie dla portalu Variety, że spotkał się on z Lynchem z intencją zaangażowania go do niniejszego projektu. Reżyser jednak z uprzejmością odmówił, argumentując taką decyzję różnicami pomiędzy wydźwiękiem Beztroskich lat a jego artystycznym celem:

Miał na twarzy ten swój charakterystyczny drwiący uśmieszek, kiedy z nim o tym rozmawiałem. Wręczyłem mu scenariusz, on go przeczytał i spotkaliśmy się ponownie. Był bardzo miły i ostrożny, ale jednocześnie chyba zdezorientowany tym, czego od niego oczekiwaliśmy. Powiedział, że to bardzo fajna historia, lecz "to nie jest jedna z rzeczy, które zwykłem robić, ale życzę wam powodzenia". Wsiadł więc do swojego białego Volkswagena i odjechał.

Z wielu scenariuszy typu "co by było gdyby..." ten wydaje się najdziwniejszy. No bo wyobraźcie sobie Lyncha reżyserującego komedię młodzieżową. Ok, zwracam honor, kilkanaście lat później powstała przecież Prosta historia o dość konwencjonalnej jak na niego narracji, ale ludzie! Komedia młodzieżowa? Prędzej wynikł by z tego teen slasher aniżeli jakakolwiek komedia. Tak czy owak pomysł obsadzenia Lyncha w tej roli spalił na panewce, wobec czego angaż otrzymała wtedy Amy Heckerling, dziś znana głównie z produkcji seriali. I chyba zrobiła to, czego od niej oczekiwano. Nieprawdaż?

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Dziennikarz

O mnie:

Kiedyś filmy robiło się lepiej...


Więcej informacji o:

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.