Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
reklama-ama-artykuly-top

Wszystko stało się jasne - za produkcję filmowej biografii Leonarda da Vinci, opartej o literacki oryginał Waltera Isaacsona, odpowiedzialna zostanie wytwórnia Paramount. Tym samym przypieczętowany został układ z studiem Appian Way, należącym do Leonardo DiCaprio i który aktor zwieńczy również występem w tytułowej roli renesansowego artysty.

the aviatorFot. kadr z filmu Aviator

Walter Isaacson należy do czołówki najlepiej sprzedających się autorów według New York Times, a do jego specjalizacji należą biografie słynnych ludzi epok minionych i obecnych. Opisu spod jego pióra doczekały się już takie postaci jak Albert Einstein, Henry Kissinger, Steve Jobs oraz Benjamin Franklin. Jeśli chodzi natomiast o adaptacje, to największego rozgłosu dorobił się serial National Geographic pt. Geniusz, w którym wizerunek Einsteina został zaczerpnięty z powieści Einstein: His Life and Universe.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Powiedz coś tutaj...
Odrzuć
Zaloguj jako ( Zalogować ? )
albo wyślij jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

reklama-ama-artykuly-top

© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.