Milczenie – światowa premiera nowego filmu Scorsese odbędzie się w Watykanie!

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego filmu Martina Scorsese Milczenie. Jest to drugi film wielkiego reżysera skupiony w tak dużej mierze na tematyce chrześcijańskiej, po pamiętnym Ostatnim kuszeniu Chrystusa. Pamiętnym, ale także ze względu na kontrowersje związane ze sposobem przedstawienia przez Scorsese postaci Chrystusa. Teraz jednak, jeśli o Milczeniu miałoby być tak samo głośno, usłyszymy o tym jeszcze zanim zobaczymy film. Wszystko przez to, że na pierwszy światowy pokaz przyjdzie około czterystu duchownych, a odbędzie się on w samym Watykanie.

Zobacz również: Finalny zwiastun Łotr 1. Gwiezdne Wojny! Czuć moc!

Pokaz odbędzie się w gmachu Papieskiego Instytutu Wschodniego w Rzymie. Potwierdzona jest obecność reżysera produkcji, oraz ponad 400 duchownych, którzy będą mieli okazję zobaczyć film jako pierwsi. Wydarzenia swoją obecnością nie uświetni jednak głowa kościoła rzymskokatolickiego, papież Franciszek.

https://www.youtube.com/watch?v=ASU4wvY0CbE

Opis filmu: Akcja obrazu rozgrywa się w XVII wieku. Do zawładniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywa dwóch jezuitów, którzy starają się odnaleźć swojego mentora (Liam Neeson) i szerzyć chrześcijanizm, głosząc Słowo Boże.

Obsada filmu: Andrew Garfield (Niesamowity Spider-Man, The Social Network), Adam Driver (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), Liam Neeson (Trylogia Uprowadzonej, Lista Schindlera), Tadanobu Asano (Thor) oraz m.in. Issey Ogata, Ciaran Hinds, Yosuke Kubozuka, Yoshi Oida.

milczenie plakat

Scenariusz do filmu napisał Jay Cocks (Gangi Nowego Jorku) na podstawie książki Milczenie autorstwa Shusaku Endo. Za produkcję odpowiada Martin Scorsese wraz z Emmą Tillinger Koskoff (Wilk z Wall Street) oraz Randall Emmett (Ocalony), Barbara Defina (Chłopcy z ferajny), Vittorio Cecchi Gori (Listonosz), Irwin Winkler (Creed: Narodziny Legendy). 

źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadząćy działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?