Netflix zekranizuje Wiedźmina!

Czyżby marzenia wszystkich fanów historii Geralta z Rivii właśnie się spełniły? Wszystko zaczęło się najpierw od postu na polskim fanpage’u Netflixa, który pojawił się w sieci kilka minut temu. Był on opatrzony cytatem z książki Andrzeja Sapkowskiego o tytule Ostatnie życzenie, a jego treść jest następująca:

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej.

Początkowo nie każdy uznał, że platforma mówi poważnie. Potem jednak Platige Image opublikowało na fejsubku natępujący post, mówiący, że wraz z platformą oraz Sean Daniel Company biorą się za ekranizację jednej z najbardzije kultowych serii polskiej fantastyki! Co więcej, jednym z reżyserów produkcji został Tomasz Bagiński!

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi Wiedźmin. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się!

Konultantem kreatywnym nadchodzącego serialu jest sam twórca postaci Białego Wilka, który sprawę skomentował następująco:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Wypada więc powiedzieć: na takiego Wiedźmina czekaliśmy. Teraz tylko powinniśmy uzbroić się  w cieprliwość i czekać na ogłoszenia castingowe!

Źródło: Facebook.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?