the old guard background Advertisement

Pożar więzienia, w którym kręcono Skazanego na śmierć!

Chociaż powrót Skazanego na śmierć z piątym sezonem jest tylko próbą wyciśniecia jeszcze kilku dolarów na nostalgii fanów, to serial swego czasu, także w Polsce cieszył się ogromną popularnością. Szczególnie sezon pierwszy, który w lwiej części rozgrywał się w fikcyjnym więzieniu stanowym Fox River. W rzeczywistości są to budynki więzienia w Joliet w stanie Illinois. Więzienia, w którym w dniu dzisiejszym doszło do groźnie wyglądającego pożaru. 

Zobacz również: TOP 20 – najlepsze filmy muzyczne

W Joliet zajął się jeden z budynków gospodarczych. Nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek ofiarach czy rannych, jednak dach budynku spłonął doszczętnie. Oprócz wspomnianego Skazanaego na śmierć więzienie „wystąpiło” również w filmie Blues Brothers. Amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości służyło w latach 1858-2002. Przyczyną zamknięcia były cięcia budżetowe oraz niemożnośćdostosowania budynków więzienia do wymagań współczesnego więziennictwa. Wszyscy więźniowie i większość pracowników została przeniesiona do Stateville, nowo wybudowanej placówki o zaostrzonym rygorze w Crest Hill. Budynki Joliet służyły jeszcze hrabstwu do marca 2004, głównie do obsługi nowych obywateli.

https://www.youtube.com/watch?v=U-P8c5tJ9h4&

źródło: CBS Chicago / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Skazany na śmierć

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?