Matthew Broderick i Alan Ruck, gwiazdy filmu Wolny dzień Ferrisa Buellera, prowadzą negocjacje dotyczące wspólnego występu w komedii The Best Is Yet to Come, której scenariusz napisał Allan Loeb, a reżyserią zajmie się Jon Turteltaub.
Zapowiadany film w reżyserii Turteltauba jest wspierany przez MRC, a Lionsgate prowadzi rozmowy na temat dystrybucji. Produkcja opiera się na francuskim filmie o tym samym tytule. Producentką filmu jest Amy Baer, działająca pod szyldem swojej firmy Gidden Media, a producentem wykonawczym jest Dimitri Rassam, który wyprodukował oryginał z 2019 roku poprzez swoją firmę Chapter 2. Loeb również będzie pełnił rolę producenta wykonawczego.
Ostatni raz Broderick i Ruck pojawili się razem na ekranie, gdy ten drugi grał rozczarowanego syna bogatego mężczyzny, ojca, który wydawał się bardziej cenić swój Ferrari 250 GT California Spyder z 1961 roku niż własnego syna. Doprowadziło to do słynnej sceny, w której samochód wylatuje przez szklaną szybę – sytuacji, której nawet najlepszy przyjaciel Ferris (Broderick) nie był w stanie naprawić. Tym razem obaj aktorzy wyruszą na kolejną podróż.
W The Best Is Yet to Come, aktorzy wcielą się w najlepszych przyjaciół, którzy, przez kolosalne nieporozumienie powodujące „wyścig z czasem,” wsiadają do samochodu, aby odnaleźć zaginionego syna jednego z nich i spróbować zrealizować wszystko to, co życie im dotąd uniemożliwiło. Oryginał wyreżyserowali Alexandre de La Patelliere i Matthieu Delaporte. Broderick i Ruck (znany m.in. z serialu Sukcesja) pozostali przyjaciółmi od czasu ich wspólnego występu w komedii Johna Hughesa z 1986 roku, uznawanej za kultową.
Panowie ostatni raz zagrali wspólnie w filmie Wolny dzień Ferrisa Buellera z 1986 r. to amerykańska komedia młodzieżowa napisana, współprodukowana i wyreżyserowana przez Johna Hughesa. W filmie występują Matthew Broderick, Mia Sara i Alan Ruck, a w rolach drugoplanowych pojawiają się Jennifer Grey, Jeffrey Jones, Cindy Pickett, Edie McClurg, Lyman Ward i Charlie Sheen.
Fabuła opowiada historię charyzmatycznego licealisty, Ferrisa, który postanawia opuścić szkołę i spędzić dzień w Chicago wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Cameronem i dziewczyną Sloane. Ferris regularnie przełamuje czwartą ścianę, zwracając się bezpośrednio do widzów, by wyjaśnić swoje techniki oraz podzielić się swoimi przemyśleniami.
Źródło: Deadline / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.