Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Nadchodzą nowe Igrzyska śmierci! Ujawniono datę premiery

Autor: Agnieszka Ziobrowska
6 czerwca 2024
Nadchodzą nowe Igrzyska śmierci! Ujawniono datę premiery

Trwają prace nad kolejnym filmem z serii. Na premierę nie będziemy musieli długo czekać. 

Suzanne Collins, która jest autorką książek ze świata Igrzysk śmierci poinformowała, że 18 marca 2025 roku zaplanowana jest premiera jej najnowszej powieści. Będzie nosić tytuł The Hunger Games: Sunrise on the Reaping. Wytwórnia Lionsgate, która do tej pory wyprodukowała wszystkie filmy z tej serii, ogłosiła, że trwają już prace nad ekranizacją najnowszej książki Collins. Tak szybka decyzja studia nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę sukces Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży. Film przypadł do gustu zarówno widzom i krytykom, którzy dość wysoko oceniali film. Produkcja całkiem nieźle poradziła sobie także w box office. Na całym świecie zarobiła łącznie prawie 340 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 100 mln dolarów. 

Więcej informacji na Movies Room:

Co wiadomo o filmie? 

Sunrise on the Reaping tak samo jak Ballada ptaków i węży ma być prequelem oryginalnej historii. Wydarzenia mają dziać się podczas 50. Igrzysk śmierci. Jak wiadomo wygrał je Haymitch Abernathy, w którego wcielił się Woody Harrelson w poprzednich odsłonach serii. Później stał się on mentorem dla Katniss Everdeen i Peety Mellarka z racji, że wszyscy pochodzili z Dystryktu 12. Akcja filmu dziać się będzie 40 lat po wydarzeniach z Ballady ptaków i węży oraz 24 lata przed 74 głodowymi igrzyskami. Jeśli chodzi o szczegóły fabuły, pisarka postanowiła ich nie zdradzać, ale uchyliła rąbka tajemnicy czego możemy się spodziewać. 

Historia głębiej wchodzi w wykorzystanie propagandy i pokaże władzę tych, którzy kontrolują przekazywaną narrację. Pytanie o to, co jest prawdziwe, a co nie wydaje się z każdym dniem coraz bardziej ważne.

Podobno Francis Lawrence negocjuje stanowisko reżysera. Wyreżyserował on cztery poprzednie filmy z serii. Producentami znowu zostali Nina Jacobson i Brad Simpson. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie odpowiadał za scenariusz. Premiera filmu zaplanowana jest na 20 listopada 2026. Ujawniona została za to pierwsza grafika promocyjna filmu.

Zwiastun ostatniego filmu z serii Igrzyska śmierci

Źródło: hollywoodreporter.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Igrzyska śmierci

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.