NVIDIA poinformowała, że gra Mecha Break otrzyma na premierę wsparcie techniki DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation. Natywna obsługa tej techniki zostaje również dodana do Diablo IV oraz Still Wakes the Deep w ramach najnowszych aktualizacji, co pozwoli posiadaczom kart graficznych GeForce RTX z serii 50 cieszyć się jeszcze lepszą płynnością rozgrywki. Ponadto 3 lipca startują zamknięte testy beta gry NTE (Neverness to Everness), która również będzie wykorzystywać DLSS 4.
Opublikowano nowy sterownik Game Ready dla kart graficznych GeForce, zoptymalizowany dla Mecha Break, Diablo IV oraz Monster Hunter: Wilds. Sterownik zawiera także wsparcie dla kart graficznych GeForce RTX 5050, zarówno laptopach jak i komputerach stacjonarnych. Laptopy z tymi kartami są już dostępne w sprzedaży w cenach zaczynających się od 4599 zł, natomiast desktopowe karty graficzne GeForce RTX 5050 zostaną wprowadzone do sprzedaży w drugiej połowy lipca. Ich sugerowana cena wynosi 1119 zł.
Mecha Break to sieciowa strzelanka TPP z mechami, w której gracze mogą wybierać spośród różnorodnych maszyn bojowych i toczyć widowiskowe starcia na wymagających mapach w trybach 3 na 3, 6 na 6 oraz PvPvE. Gra zadebiutuje jutro i otrzyma wsparcie technik DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation, DLSS Frame Generation oraz DLSS Super Resolution, dzięki czemu użytkownikom kart GeForce RTX zostaje zapewniona maksymalna płynność rozgrywki. Wykorzystując technikę DLSS Multi Frame Generation oraz technikę DLSS Super Resolution, płynność na kartach GeForce RTX z serii 50 zostaje zwiększona średnio 4,6-krotnie w rozdzielczości 4K z maksymalnymi ustawieniami graficznymi. Efekty działania tej techniki można zobaczyć w najnowszym zwiastunie.
Grzechy Horadrimów, czyli 9. sezon w Diablo IV wystartuje dziś o 19:00, a wraz z premierą odkryte zostaną skarbce Horadrimów w Lochach Koszmaru z Relikwiami Krwi skażonymi wpływem Astarotha. Aktualizacja przynosi natywną obsługę techniki DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation, która wcześniej była dostępna wyłącznie poprzez narzędzie NVIDIA App. Dzięki połączeniu technik DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation oraz DLSS Super Resolution, płynność w Diablo IV zostaje zwiększona średnio 6,5-krotnie w rozdzielczości 4K, z włączonym ray tracingiem i wszystkimi ustawieniami graficznymi na maksimum.
Still Wakes the Deep to powrót studia The Chinese Room do narracyjnego horroru rozgrywanego z perspektywy pierwszej osoby. W momencie premiery 18 czerwca 2024 roku gra otrzymała wsparcie technik DLSS Frame Generation, DLSS Super Resolution, DLAA oraz NVIDIA Reflex, co pozwoliło użytkownikom kart graficznych GeForce RTX cieszyć się najwyższą jakością rozgrywki. Po roku, wraz z wydaniem dodatku Siren's Rest, zostaje udostępniona obsługa techniki DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation. Teraz posiadacze kart GeForce RTX z serii 50 mogą liczyć na jeszcze większą płynność, a użytkownicy wszystkich kart graficznych GeForce RTX mogą zaktualizować technikę DLSS Super Resolution do najnowszego modelu Transformer za pomocą narzędzia NVIDIA App, dzięki czemu zyskają jeszcze lepszą jakość obrazu.
NTE (Neverness to Everness) to sieciowa gra RPG, osadzona w otwartym świecie futurystycznego miasta Hethereau wyrenderowanym za pomocą silnika Unreal Engine 5, w którym ludzie współistnieją z nadprzyrodzonymi istotami. Oprócz głównego wątku fabularnego i klasycznej rozgrywki RPG, gracze mogą uczestniczyć w licznych aktywnościach, takich jak kolekcjonowanie, tuningowanie i ściganie się samochodami sportowymi, projektowanie apartamentów czy prowadzenie własnego biznesu. Zamknięta beta NTE, zaplanowana w dniach od 3 do 16 lipca, udostępni wsparcie dla techniki DLSS 4 z funkcją Multi Frame Generation, co pozwoli na zwielokrotnienie płynności na kartach GeForce RTX z serii 50. Efekty działania tej techniki w tym tytule zaprezentowane zostały w najnowszym zwiastunie:
Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.