Power Rangers powracają, tym razem na Disney+. Kultowy serial, który podbijał serca małolatów wraca, a wraz z nim kultowe postacie, jak Rita Repulsa. Kto się w nią wcieli? Wybór może zaskoczyć.
Uniwersum Power Rangers szykuje się do powrotu w serialowej odsłonie na Disney+, a wraz z nim pojawiają się pierwsze, nieoficjalne doniesienia castingowe. Jedno nazwisko wzbudza szczególne emocje. Według branżowych plotek Priyanka Chopra może wcielić się w kultową Ritę Repulsę, główną antagonistkę nowej wersji.
Źródła związane z franczyzą sugerują, że Rita Repulsa będzie centralnym czarnym charakterem serialu. W kuluarach coraz częściej mówi się, że Disney+ rozważa obsadzenie w tej roli Priyanki Chopry - aktorki znanej z hollywoodzkich produkcji i międzynarodowej kariery. Choć informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone, Chopra nie jest obca rolom antagonistek. Jej występ w Słonecznym patrolu z 2017 roku udowodnił, że świetnie odnajduje się w bezwzględnych, wyrazistych postaciach. Dodatkowym atutem - jak półżartem zauważają insiderzy - może być fakt, że aktorka jest żoną Nicka Jonasa.

Power Rangers to amerykańska franczyza medialna, oparta na telewizyjnym serialu superbohaterskim. Pierwsza odsłona, zatytułowana Mighty Morphin Power Rangers, wyprodukowana przez Saban Entertainment, zadebiutowała 28 sierpnia 1993 roku. Serial szybko odniósł sukces zarówno pod względem oglądalności, jak i sprzedaży zabawek, na stałe wpisując franczyzę w popkulturę.
Telewizyjna seria Power Rangers adaptuje postacie oraz materiały filmowe z japońskiej franczyzy tokusatsu Super Sentai na potrzeby zachodniej widowni, jednocześnie tworząc własne historie i bohaterów. Oryginalna seria doczekała się łącznie 30 sezonów, emitowanych w latach 1993–2023, a franczyza rozszerzyła się również na inne media, w tym filmy kinowe, komiksy, powieści oraz gry wideo.
Źródło: thedisinsider.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.