Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Oceniamy najnowsze Kolekcje The Sims 4 W hołdzie miastu oraz Imprezowy niezbędnik

Autor: Weronika Kuźmicz
19 maja 2024
Oceniamy najnowsze Kolekcje The Sims 4 W hołdzie miastu oraz Imprezowy niezbędnik

EA znów przygotowało kolejne dwie Kolekcje dla fanów mniejszych pakietów dodatkowej zawartości do gry The Sims 4. Tym razem postawiono na klimaty lat 80. i 90. Co tym razem zaprezentuje nam The Sims 4 W hołdzie miastu i Imprezowy niezbędnik?

W hołdzie miastu Kolekcja

W tym pakiecie postawiono na ponadczasowe ubrania, które świetnie posłużą jako codzienny strój, ale także sprawdzą się dla bardziej imprezowych okoliczności. Ubrania powstały we współpracy ze streamerką Ebonix, słynącej jako twórczyni zawartości zmodyfikowanej o tematyce modowej. Nie zabrakło również nowego pearcingu oraz pierścionków, a nawet nowego wzoru paznokci. 

źródło: https://www.ea.com/pl/games/the-sims/the-sims-4/store/addons/the-sims-4-urban-homage-kit

Kolekcja w większości stawia na odważne, kolorowe stylizacje, jednak znajdziemy też bardziej stonowane wersje kolorystyczne. Osobiście zabrakło mi stroju jednoczęściowego w postaci sukienki. Do wyboru z odzieży ‘’dolnej'' mamy jedną spódniczkę, a reszta to spodnie lub ogrodniczki. Mimo ładnych projektów ubrań, nie są one nowością dla graczy korzystających z modów, ponieważ takich bluzek, kurtek czy butów powstało już sporo – i przede wszystkim za darmo. 

Imprezowy niezbędnik Kolekcja

Pakiet wyposażony jest w obiekty dotyczące trybu budowania. Dominują dekoracje oraz przeróżne lampy - jedna w kształcie kuli disco. Dołączono również parkiet taneczny, który jest prawie niezauważalny. Jest to opcja całkowicie na plus, jeśli chcemy zorganizować przyjęcie dla naszego Sima w jego domowym zaciszu. Parkiet będzie funkcjonalny oraz nie zepsuje aranżacji danego wnętrza. Otrzymamy również głośniki i gramofon, który ładnie wpasuje się w przeróżne wnętrza. Balony i girlandy można wykorzystać przy zwykłych imprezach lub urodzinach, a nawet przy organizacji ślubu - posiadają one bowiem różne warianty kolorystyczne.

źródło: https://www.ea.com/pl/games/the-sims/the-sims-4/store/addons/the-sims-4-party-essentials-kit

Najciekawszą opcją jest dla mnie telewizor z podświetleniem LED, imitujący sprzęty z funkcją Ambilight. Niestety podczas użytkowania urządzenia przez naszych Simów, oświetlenie będzie cały czas w tej samej barwie, wybranej przez nas na początku. Idealnym uzupełnieniem przyjęcia będzie nowy bar do miksologii, ścienny neon oraz ozdoby do postawienia na stole lub innych meblach. Co więcej, dla urozmaicenia nastroju oraz tańca, skorzystamy z maszyny do dymu. Dla posiadaczy dodatku Ślubne historie, będzie to przydatny gadżet dla pary młodej.

Cechy wspólne

Warto również podkreślić, że obie Kolekcje uzupełniają się nawzajem. W jednej mamy ozdoby w klimacie disco, natomiast w drugiej odzież pasującą do tej tematyki. EA przemyślało również paletę kolorów dla wszystkich przedmiotów - ubrania bez większych problemów wystylizujemy z innymi dodatkami oraz grą podstawową. Tak samo w przypadku mebli - kolorystyka również jest kompatybilna z innymi pakietami. 

Podsumowanie

Kolekcje przypadły mi do gustu, - szczególnie W hołdzie miastu - ale nie jest to też nic nowego. Imprezowy niezbędnik nie jest w mojej ocenie tak ‘’niezbędny'', jak sama nazwa wskazuje. Bowiem poza świecącym telewizorem czy lampą disco nie ma w nim nic, co się wyróżnia. Społeczność twórców zawartości zmodyfikowanej dla The Sims 4 jest tak rozbudowana, że wiele bardzo podobnych przedmiotów znajdziemy całkowicie za darmo. Sporo ubrań z Kolekcji pojawiało się w internecie dużo wcześniej, nawet w podobnych wariantach kolorystycznych. Pozostawiam więc wam do oceny, czy warto jest wydawać pieniądze na przedmioty niebędące żadną nowością.

Kolekcje The Sims 4 W hołdzie miastu i Imprezowy niezbędnik miały premierę 18 kwietnia 2024 r. na komputerach PC za pośrednictwem EA app, na komputerach Mac za pośrednictwem Origin, w Epic Games Store, a także na Steam oraz na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S i Xbox One. Cena na stronie EA wynosi 24,90 zł.

Ilustracja wprowadzająca oraz galeria: screeny z gry The Sims 4.

media-libraryBnTA4D
media-librarybONfpn
media-librarydUl9Zs
media-libraryuxPEGQ
media-libraryva3CIl
media-librarycxzXHn
media-libraryZ1r3y3
media-libraryptduFb
media-library87pKhA

Wielka kociara i simsiara. Lubi oglądać anime i seriale oraz jest fanką gier Nintendo. Czasem sięgnie po mangę lub inną książkę. Najczęściej, swój wolny czas poświęca na granie i zabawę z rozbrykanym kotem.

Więcej informacji o
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.