Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Jennifer Lopez ukończyła triathlon! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
7 czerwca 2024
Jennifer Lopez ukończyła triathlon! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Jennifer Lopez, a właściwie Jennifer Lynn Affleck, urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jest aktorką, piosenkarką, tancerką i producentką. Jej kariera na ekranie rozpoczęła się od roli w niskobudżetowej produkcji Moja mała dziewczynka. Przełomową posadą okazała się ta w filmie Selena, za którą gwiazda otrzymała nominację do Złotego Globu. Dziś w filmografii Lopez znajdują się takie tytuły jak m.in.: Ślicznotki, Pokojówka na Manhattanie, Sposób na teściową czy Teraz albo nigdy. Niedawno na Netfliksie zadebiutował najnowszy film z jej udziałem, czyli Atlas. W związku z premierą produkcji sci-fi poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Prowadzi fundację non-profit

Jennifer Lopez wraz z siostrą w 2009 roku założyły Lopez Family Foundation. Organizacja powstała z myślą o kobietach i dzieciach. Działa po to, by tworzyć dla nich lepsze możliwości medyczne. Początkowo fundacja nazywała się The Maribel Foundation na cześć siostry ówczesnego męża aktorki, Marca Anthony'ego, która zmarła z powodu guza mózgu w wieku 8 lat.

Była tancerką Janet Jackson

Jennifer Lopez była jedną z tancerek Janet Jackson i wystąpiła w jej teledysku do piosenki That's the Way Loves Goes. Miała nawet udać się w trasę koncertową z gwiazdą, ale odmówiła, ponieważ uznała, że zawsze chciała robić coś swojego. 

Fot. kadr z filmu Plan B

Zobacz również: Jake Gyllenhaal pracował jako żołnierz? Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Poświęciła mężowi album muzyczny

W 2002 roku Lopez wydała piosenkę Dear Ben, która opowiada o jej ówczesnym (a także obecnym, ponieważ powrócili do siebie po latach) mężu – Benie Afflecku. Utwór znalazł się na jej trzecim studyjnym albumie zatytułowanym This Is Me… Then. Partnerowi poświęciła także inne utwory, w tym I'm Glad i Baby I Love You!.

Zaręczyła się podczas imprezy z okazji zakończenia zdjęć do filmu

W 1996 roku w San Antonio odbyła się impreza z okazji zakończenia zdjęć do ważnego w karierze aktorki filmu Selena. Podczas przyjęcia ówczesny partner gwiazdy, Ojani Noa, postanowił się jej oświadczyć. Lopez przyjęła propozycję. Ich małżeństwo nie trwało długo – pobrali się w 1997, a rozwiedli w 1998 roku.

Fot. kadr z filmu Matka

Jennifer Lopez ukończyła triathlon

W 2008 roku gwiazda ukończyła triathlon Nautica Malibu. Zajęło jej to 2 godziny, 23 minuty i 28 sekund. Jak później powiedziała:

Rano w dniu wyścigu, gdy stałam tam otoczona tysiącem paparazzi, mając zamiar skoczyć do oceanu, zdałam sobie sprawę, że to prawdopodobnie nie był najlepszy pomysł, jaki kiedykolwiek miałam.

Zobacz zwiastun filmu Atlas!

Źródła: Business Insider, IMDb, Vogue / Ilustracja wprowadzenia: Atlas, Netflix

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.