„Batman: Świat” – międzynarodowa antologia DC Comics z polskim akcentem!

Mroczny Rycerz zazwyczaj działa w Gotham, ale już 14 września wyruszy walczyć ze zbrodnią na całym świecie! Antologia Batman: Świat to unikalny projekt DC zbierający artystów z 14 krajów, którzy przedstawią swoją wersję przygód Batmana. Tom będzie liczył 184 strony i będzie to pierwszy taki międzynarodowy projekt, na dodatek z udziałem polskich twórców.

źródło: Egmont Polska

Historie będą zawierały elementy szczególne dla danych państw. A które z nich odwiedzi Obrońca Gotham? Wydarzenia będą miały miejsce na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. Premiera nie jest przypadkowa. Album ujrzy światło dzienne na krótko przed Dniem Batmana (18 września 2021) i premiera ta będzie miała charakter międzynarodowy.

Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znany jest na całej Ziemi. „Batman: Świat” to nasz sposób na pokazanie czytelnikom, że Batman to coś więcej niż superbohater. Batman to fenomen, który przekracza granice państw i granice kulturowe – mówi wydawca i dyrektor kreatywny DC Jim Lee i nie sposób się z nim nie zgodzić.

źródło: Egmont Polska

Antologię ma otwierać opowieść mającego doświadczenie z Nietoperzem duetu autorów – Brian Azzarello i Lee Bermejo w historii Globalne miasto. Widzimy w niej Mrocznego Rycerza snującego refleksję nad latami, w których bronił swego miasta i jego mieszkańców. Spoglądając jednak na panoramę Gotham pojmuje, że jego poczucie szerzenia sprawiedliwości sięga poza rogatki metropolii. I tak zaczyna się opowieść, której akcja ma miejsce w przeszłości i teraźniejszości Zamaskowanego Krzyżowca. Pozostałymi opowiadaniami zajął się szereg twórców z całego świata:

-Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) – Francja

-Paco Roca (scenariusz, rysunki) – Hiszpania

-Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) – Włochy

-Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) – Niemcy

-Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) – Czechy

-Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski, Brad Simpson (rysunki) – Polska

-Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) – Turcja

-Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) – Meksyk

-Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) – Brazylia

-Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) – Korea Południowa

-Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) – Chiny

-Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) – Rosja

-Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) – Japonia

źródło: Egmont Polska

Każda z wersji Batman: Świat otrzyma własną, unikalną okładkę, stworzoną przez lokalny zespół autorski. Więcej informacji na temat polskiego wydania Batman: Świat pojawi się w najbliższych miesiącach. Autorami polskiej odsłony są scenarzysta i wydawca Tomasz Kołodziejczak i rysownik Piotr Kowalski. Za kolory odpowiadać będzie Brad Simpson.

Tomasz Kołodziejczak znany jest polskiemu czytelnikowi z serii Ostatnia Rzeczpospolita i Dominium Solarne. Jest laureatem nagrody im. Janusza Zajdla w 1996 za powieść Kolory sztandarów. Od ponad dwudziestu lat jest redaktorem prowadzącym imprintu Klub Świata Komiksu. Piotr Kowalski dwie dekady temu stworzył dla Egmontu komiks Gail. Od tego czasu tworzy na rynek europejski (Badlands, Dracula, Wydział Lincoln) i amerykański (MarvelKnights: Hulk, Wiedźmin, Bloodborne).

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?