Dwayne Johnson razem z Microsoftem przekazuje najnowsze Xboxy szpitalom w USA

The Rock, bądź jak kto woli Dwayne Johnson, jest popularnym aktorem i wciela się w najróżniejsze role, od postaci z gry do zoologa. Oprócz wielkiej charyzmy posiada on również wielkie serce i działa na rzecz ważnych spraw. Jedną z takich akcji jest przekazanie, razem z firmą Microsoft i fundacją Gamers Outreach, najnowszych konsol Xbox szpitalom w USA.

Nowa generacja konsol ukazała się na rynku w Polsce i na świecie z wielkim hukiem. Microsoft (Xbox Series X) zdążył już zaprezentować swój produkt szerokiej społeczności graczy, natomiast urządzenie Sony (PlayStation 5) swoją premierę będzie miało za kilka dni, ale nie tylko data dostępności je różni. Teraz jednak nie o cechach technicznych , a o tym, co firmy konsolowe robią z myślą o innych.

Zobacz również: Dwayne Johnson przekroczył 200 milionów followersów na Instagramie!

Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za Xbox Series X wraz z fundacją Gamers Outreach (zajmującą się zapewnianiem sprzętu do gier szpitalom, jak sami mówią – lecząc i inspirując poprzez siłę gier interaktywnych) i znanym aktorem i wrestlerem Dwaynem Johnsonem przekazało konsole Xbox Series X do 20 szpitali dziecięcych w Stanach Zjednoczonych. Według szacunków zagrać na nich będzie mogło nawet 50 tysięcy dzieci na oddziałach szpitalnych. Urządzenia korzystać będą z systemu GO Karts (Gamers Outreach Karts), to znaczy Xbox razem z potrzebnym sprzętem wbudowany będzie w specjalne wózki, które umożliwią przemieszczanie sprzętu po całym oddziale i grę dzieciom, dla których niemożliwe jest opuszczenie szpitalnych pokojów. Xbox Series X i kontrolery dostarczone do placówek będą zmodyfikowaną wersją zawierającą autograf aktora, jego legendarne logo Brahma Bull (byka Brahma), a także dedykację:

Nie przestawajcie się uśmiechać i czerpcie przyjemność z gry. Kocham Was, Dwayne ,,The Rock” Johnson

Aktor kończy swój wpis na Instagramie (informujący o akcji) słowami: ,,I to właśnie takie rzeczy zawsze będą dla mnie najlepsze w sławie”.

Co ciekawe, to właśnie Dwayne Johnson wraz z Bilem Gatesem przedstawił światu w 2001 roku pierwszą konsolę Xbox.


Źródło: news.xbox.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z Baywatch. Słoneczny Patrol

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?