Emma Watson odrzuciła rolę Kopciuszka! Dlaczego przyjęła zatem rolę Belli?

W związku z napiętym oczekiwaniem na premierę Pięknej i Bestii oraz licznych związanych z filmem wywiadów, Emma Watson właśnie ujawniła, że zapronowano jej wcześniej rolę innej księżniczki Disneya! Aktorka odrzuciła główną rolę w Kopciuszku, którą ostatecznie otrzymała Lily James. Emma wspomina:

Odrzucając tę propozycję nie wiedziałam jeszcze, że Piękna i Bestia w ogóle powstanie. Kiedy jednak zaproponowano mi rolę Belli, po prostu czułam, że ta uwielbiana przeze mnie postać do mnie przemawia. O wiele bardziej niż miało to miejsce w przypadku podejmowania decyzji związanej z Kopciuszkiem. Bella jest ciekawą świata, miłosierną dziewczyną o otwartym umyśle. Właśnie taki model kobiety chciałabym prezentować swoją grą!

exclusive extended disnay s

Emma tak zaangażowała się w rolę, że podjęła również współpracę z reżyserem widowiska (Bill Condon) w zakresie charakteryzacji Belli, jej strojów oraz stworzenia jej historii jakiej jeszcze nie dane nam było zobaczyć. Tym razem to dziewczyna jest wynalazcą, a jej ojciec Maurycy tworzy pozytywki. Jest to może niewielka zmiana, jednak bardzo znacząca jeśli przyjrzeć się feministycznym poglądom Emmy Watson. Prezentuje nam ona dziewczynę, która nie marnuje całych dni na nic nie znaczących zajęciach. Jest to silna i kreatywna kobieta, która używa książek jedynie do ucieczki od rzeczywistości ciężkiej codziennej pracy. 

Bella ma w sobie te niezwykłe zdolności pozwalające emanować jej dobrem na zewnątrz i dzielić się nim ze światem. Doskonale wie, czego się od niej wymaga, niemniej stawia zażarty opór konwenansom. Niezależnie od opinii środowiska, w którym dane jest jej żyć, zachowuje ona swoją cudowną odmienność – jest to naprawdę inspirujące.

Zobacz również: Girlfriend’s Day – zwiastun nowego filmu Netflixa z Bobem Odenkirkiem

Piękna i bestia

Piękna i Bestia pojawi się w polskich kinach już 17 marca 2017 roku!

Źródło: screenrant.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?