Shazam! rozdzielony na dwie produkcje?! Black Adam z własnym filmem?!

Portal The Hollywood Reporter dostarczył nam nowych informacji związanych z DC Extended Universe. Okazuje się, że jedną z decyzji, jaką włodaże DC Films podjęli z The Rockiem i jego współpracownikami, to rozdzielenie widowiska Shazam! na dwie odrębne produkcje. Takim oto sposobem mamy w przyszłości dostać zarówno film Shazam!, jak i solową produkcję o postaci Black Adama, w którego wcieli się oczywiscie Dwayne Johnson. Pierwsze plany zakładały, że aktor w roli antybohatera pojawi się we wspomnianym Shazam!, by stanąć do walki z tytułowym bohaterem. Obydwie produkcje mają powstać w tym samym czasie.

Black Adam zagościł na kartach komiksu w 1945 roku w Marvel Family #1 i od tego czasu występował raz jako złoczyńca, a czasem jako antybohater. Posiada moce zbliżone do swojego oponenta Shazama, czyli umiejętność latania, nadludzką siłę i zwinność, manipulację piorunami oraz elementy magii.

The Rock with Superman

Dwayne Johnson ponad rok temu ogłosił światu, iż wcieli się w postać Black Adama. Przez ten czas aktor starał się przy każdej możliwej okazji promować tę postać. A jaki jest plan na obydwa wspomniane wyżej filmy? Borys Kit z portalu THR posiada ponoć informacje, jakoby Black Adam nie był już przygotowywany jako główny antagonista w filmie Shazam! i nie wiadomo czy się w nim w ogóle pojawi. Zamiast tego postać grana przez The Rocka miałaby zagościć na ekranach w produkcji Aquaman, czyli już w 2018 roku. Przewiduje się niewielki występ bądź rozbudowane cameo.

Warto wspomnie o spotkaniu, jakie The Rock odbył w okolicach świąt z Henrym Cavillem, czyli filmowym Supermanem. Zdjęcie z tego spotkania podpisane było słowami – Światy DC zderzą się – co wyraźnie sugeruje spotkanie tych bohaterów na ekranie właśnie w filmie o Black Adamie.

Zobacz również: Shazam! – twórca San Andreas reżyserem filmu DC?!

Shazam! planowany jest na 5 kwietnia 2019 roku. Scenariusz powstaje spod piura Henry’ego Gaydena, reżyser nie został jeszcze wybrany. Nie wiadomo kto odpowiadać będzie za scenariusz, jak i reżyserię filmu o Black Adamie. Wielce prawdopodobne, że to stanowisko przy którymś z wyżej wymienionych filmów zajmie Brad Peyton, o czym pisaliśmy tutaj.

Źródło: Comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?