Advertisement
Advertisement

Logan: Wolverine – film osadzony w zupełnie nowym uniwersum?!

20th Century Fox jako jedna z niewielu wytwórni może pochwalić się własnym filmowym uniwersum superbohaterskim, opartym na postaciach X-Menów. Zapoczątkowane w 2000 roku przez X-Men w reżyserii Bryana Singera, rozrosło się ono do aż dziewięciu produkcji pełnometrażowych, tworzących w miarę spójną wizję świata, od czasu do czasu modyfikowanego przez zmiany w kolejnych filmach. Okazuje się jednak, że Logan: Wolverine – najnowszy film studia, będący pożegnaniem Hugh Jackmana z rolą najbardziej rozpoznawalnego mutanta w historii, nie będzie wcale osadzony w tym uniwersum. Informację tę zdradził odtwórca tytułowej roli we własnej osobie.

logan sign

Zrozumiecie to, gdy zobaczycie cały film. To nie tylko zmiany w linii czasowej i narracji całej historii, ale i w samym uniwersum. To jego zupełnie inna wizja. […] Ten film ma być całkowicie samodzielny pod bardzo wieloma względami. Oczywiście pojawia się tam Patrick Stewart jako Profesor X, ale jego rola jest zupełnie inna niż wcześniej. Tworzenie opowieści zgodnej z wcześniejszymi filmami z serii przypomina grę w szachy. Nie jest to pomocne przy produkcji. 

Co to oznacza w praktyce? Przyszłe filmy Foxa nie będą musiały wcale uwzględniać alternatywnej wersji przyszłości przedstawionej w Loganie, wedle której niemal wszyscy mutanci wyginęli. Inna może się również okazać geneza X-23 (o ile w ogóle zostanie uwzględniona w kolejnych produkcjach). Film może również nie zwracać uwagi na wydarzenia przedstawione w znanych nam już tytułach i wykreować własną wizję całego świata X-Menów. Koniec końców, może to wyjść produkcji na dobre.

Zobacz również: Logan – ostateczny zwiastun filmu! Wolverine czyta komiks X-Men!

Opis dystrybutora (kino): Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart – seria Star Trek), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

Obsada widowiska: Hugh Jackman – Logan / Wolverine, Patrick Stewart – Charles Xavier / Profesor X, Richard E. Grant – Dr Zander Rice, Boyd Holbrook – Donald Pierce, Stephen – Merchant Caliban, Dafne Keen – Laura Kinney / X-23, Doris Morgado – Maria i Elizabeth Rodriguez – Gabriela.

logannewposterFot. materiały prasowe

Polska premiera filmu Logan odbędzie się 3 marca 2017 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?