La La Land hitem światowego Box Office

Rekordowa ilość nominacji do Oscarów sprawiła, że najnowsze dzieło Damiena Chazelle do tej pory zarobiło w międzynarodowym Box Office aż 224 miliony dolarów. Budżet filmu wyniósł 30 milionów dolarów, co oznacza, że La La Land przyniesie producentom niemały zysk. W zeszły weekend, film zarobił w USA dodatkowe 12 milionów, co pomogło mu w przekroczeniu stu milionów dolarów. Przypomnijmy, że musical zdobył 14 nominacji do Oscarów w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepszy montaż oraz dwie nominacje w kategorii najlepsza piosenka. Ilość zdobytych statuetek poznamy już 26 lutego.

lalaland vidpic 082316 1280Copy

Zobacz również: Ciekawostki – La La Land       

Opis filmu (kino): Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

W filmie wsytępują: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, Jessica Rothe, Sonoya Mizuno oraz Callie Hernandez.

Film zadebiutował w polskich kinach 20 stycznia 2017 roku.

Źródło: Collider/ Ilustracja wprowadzenia: mat prasowe

Stały współpracownik

Entuzjasta kina oraz pasjonat Box Office. W wolnym czasie prowadzi statystki międzynarodowych wyników finansowych filmów. Student Szkoły Głównej Handlowej.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?