Reżyser Psów stworzy nowego Pitbulla!

W trwającym przez ostatnie dni zamieszaniu związanym z serią Pitbull po raz kolejny głos postanowił zabrać producent Niebezpiecznych kobiet i Nowych porządków czyli Emil Stępień. Opublikował on oświadczenie, w którym dokładnie opisał, jak doszło do nawiązania współpracy z Dorotą „Dodą” Rabczewską oraz negatywnie wypowiedział się na temat przygotowanego przez Patryka Vegę scenariusza do kolejnej odsłony Pitbulla, będącym przyczynkiem w rozejściu się dróg artystycznych obu panów. Najważniejszy jednak pozostaje fakt, iż jednocześnie ujawniono nazwisko twórcy odpowiedzialnego za kontynuację Niebezpiecznych kobiet. Kolejną część Pitbulla nakręci Władysław Pasikowski, znany z takich filmów jak Psy, Demony wojny wg Goi czy Jack Strong oraz policyjnego serialu telewizyjnego Glina. Niewątpliwie ma spore doświadczenie jeśli chodzi o męskie kino, a jednocześnie znany jest także ze swoich umiejętności scenopisarskich, gdyż poprawiał scenariusze do filmów Andrzeja Wajdy takich jak Katyń czy ostatnio Powidoki. Póki co nic nie wiadomo o reszcie obsady oraz ewentualnym powrocie do projektu aktorów znanych z poprzednich części. Tym nie mniej zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią oświadczenia producenta Emila Stępnia (pisownia oryginalna).

Jako producent filmowy, w tym także wszystkich projektów biznesowych z serii „Pitbull”, w podejmowanych na co dzień decyzjach biznesowych kieruje się najwyższym poziomem profesjonalizmu, mającym na względzie dobro poszczególnych produkcji filmowych oraz jej wszystkich interesariuszy.

Z całą stanowczością podkreślam, iż decyzja o zaangażowaniu Pani Doroty Rabczewskiej w przedmiotowe przedsięwzięcie filmowe zapadła przed kilkoma miesiącami, co zostało wówczas w odpowiedni sposób uregulowane prawnie przez strony. Decyzja motywowana była wyłącznie wysokim poziomem artystycznym, kompetencjami oraz umiejętnościami aktorskimi Pani Doroty Rabczewskiej. Decyzja o podjęciu współpracy z Panią Dorotą Rabczewską podjęta została na podstawie konsultacji z ówczesnym scenarzystą i reżyserem Panem Patrykiem Vegą, który dwukrotnie spotkał się w obecności osób trzecich i w miejscach publicznych z Panią Dorotą Rabczewską. Podczas tych rozmów Pan Vega zapewnił Panią Rabczewską, przy świadkach, o jego zainteresowaniu podjęciem współpracy z Panią Rabczewską przy kolejnej części „Pitbulla”. Co więcej, Pan Patryk Vega osobiście obiecał Pani Dorocie Rabczewskiej odtworzenie danej roli filmowej i konsultował z nią portret psychologiczny tej postaci, przygotowując fabułę. Ustalenia te były następnie kilkukrotnie przez Pana Vegę potwierdzane, zarówno w rozmowie, ale także w korespondencji elektronicznej na linii Patryk Vega – Emil Stępień – Dorota Rabczewska.

Odnotowując powyższe fakty, stanowczo i kategorycznie sprzeciwiam się stawianiu tez, że Panu Patrykowi Vedze narzucane były jakiekolwiek osoby związane z obsadą (jakkolwiek producent ma takowe prawo) oraz, że Pani Rabczewska, czy też inne osoby, miały bezpośredni wpływ na przebieg prac związanych z tą produkcją filmową. Bezpośrednim czynnikiem hamującym współpracę moją i Pana Vegi były moje obiekcje odnośnie do propozycji scenariusza przedstawionego przez Pana Vegę, który zarówno w mojej ocenie, ale również kilku innych niezależnych osób (zarówno z ekipy filmowej jak i zewnętrznych reżyserów) oceniony został bardzo nisko, jako płytki, niespójny i nierekomendowany do wdrożenia. Tym samym, jako producent podjąłem decyzję o konieczności jego udoskonalenia, co spotkało się z obstrukcją ze strony Pana Vegi. Dlatego uważam, że Pan Vega lepiej odnajdzie się na bardziej niezależnym polu działania w zakresie własnych produkcji.

Z wielką satysfakcją chciałbym podzielić się ze wszystkimi sympatykami marki „Pitbull” oraz uczestnikami rynku kinematografii następującą informacją: czuję się zaszczycony, że przy kolejnej części „Pitbulla” będę współpracował z jedną z najbardziej uznanych osobowości w branży filmowej w Polsce – Panem Władysławem Pasikowskim. Jestem przekonany, że takie cechy jak: rzetelność, jakość, kompetencje, stojące za nazwiskiem Pana Władysława Pasikowskiego gwarantują najwyższą jakość tego gatunku filmu. Z Panem Władysławem Pasikowskim planujemy nawiązać długofalową współpracę.

Emil Stępień, Prezes Zarządu Ent One Investments
Producent i właściciel praw do serii filmowej „Pitbull”

Zobacz również: recenzja filmu John Wick 2!

źródło: oświadczenie porducenta / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Psy, reż Władysław Pasikowski, rok prod. 1992, SF ZEBRA

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?