The Irishman – ile będzie ostatecznie kosztował nowy film Scorsese?

Pod koniec lutego w Londynie Wielki Martin Scorsese powiedział, że oglądanie filmów w domowym zaciszu, nie jest najlepszym pomysłem… Cóż, jego słowa dziwnie teraz brzmią, kiedy się okazało, że fundatorem nowego filmu reżysera, The Irishman, będzie platforma Netflix, która postanowiła wyłożyć na produkcję niebagatelną sumę dolarów. Budżet filmu będzie się wahał ostatecznie w granicach 120-150 milionów dolarów! Na cóż tyle pięniędzy, zapytacie. Ano na wykorzystanie niezwykle drogiej technologii pozwalającej odmłodzić gwiazdy obrazu – Roberta De Niro, Ala Pacino oraz Joe Pesciego do wieku 30 i 50 lat. Chodzi więc o podobny efekt jaki widzieliśmy w Ciekawym przypadku Benjamina Buttona, czy też Łotrze 1.

NEPas2emHjx1SQ_2_b.jpg

Zobacz również: Stary, dobry Martin Scorsese. Reżyser opowiada o pracy nad The Irishman

Scenariusz Irishmana, autorstwa Steve’a Zailliana (Gangi Nowego JorkuLista Schindlera), oparty jest na powieści Słyszałem, że malujesz domy Charlesa Brandta i opowiada historię Franka Irishmana Sheerana, weterana II wojny światowej, który oprócz prowadzenia kolorowego życia jako wysoki rangą oficer Międzynarodowego Bractwa Dostawców, parał się zorganizowaną przestępczością jako mafijny zabójca.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?