Advertisement
Advertisement

Twórca Logan: Wolverine o zostawieniu furtki dla kolejnych produkcji o X-Menach

3 marca na ekrany polskich kin wszedł film Logan: Wolverine. Po 17 latach z rolą Rosomaka żegna się Hugh Jackman. James Mangold, który wyreżyserował ostatnie dwie produkcje o Loganie, postanowił odnieść się do tego, jaki los czeka przyszłe filmy o mutantach.

Dałem im kilka wyjść z tej sytuacji. Nasz film ma miejsce w 2029 roku, a X-Men: Apocalypse (w tym miejscu Mangold musiał mieć na pewno na myśli Przeszłość, która nadejdzie) pod koniec 2024. To jest pięć lat, w ciągu których mogło wydarzyć się naprawdę wiele rzeczy. Możesz pokazać co się wtedy wydarzyło, albo przedstawić nieco inny świat i stworzyć nowy film, a na to nie potrzeba “pozwolenia” innych części serii.

Tak jak Mangold wspomniał, między akcją Przeszłości, która nadejdzie, a Loganem, jest odstęp pięciu lat. Jednak sam reżyser sugeruje, że to nieco inny świat i Logan dzieje się w nowej linii czasowej, zrestartowanej w wyniku wydarzeń z Przeszłości, która nadejdzie. Jednak to akurat jest temat na dłuższą dyskusję, którą mamy nadzieję z Wami w przyszłości podjąć.

logan blood

Opis: W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan (Hugh Jackman) opiekuje się chorym Profesorem X (Sir Patrick Stewart), ukrywając go przy meksykańskiej granicy. W momencie gdy Logan próbuje ukryć się przed światem i swoją przemijającą spuścizną, w jego życiu pojawia się młoda mutantka (Dafne Keen), która ścigana jest przez mroczne siły.

Obsada: Hugh Jackman, Sir Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Richard E. Grant.

Za reżyserię filmu odpowiada James Mangold. Autorami scenariusza są Scott Frank, James Mangold i Michael Green. Film Logan: Wolverine miał premierę 3 marca 2017 roku.

Źródło: Empire Magazine / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?