Logan: Wolverine najbardziej kasowym filmem o przygodach Rosomaka!

Mija właśnie trzeci weekend odkąd Logan: Wolverine wyświetlany jest na ekranach kin. W tym czasie filmowi Jamesa Mangolda udało się pod względem kasowym prześcignąć poprzednie przygody Rosomaka – X-Men Geneza: Wolverine i Wolverine. W ten weekend Logan: Wolverine zgarnął 17,5 miliona dolarów, co daje mu 184 miliony dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Dla porównania, X-Men Geneza: Wolverine zarobiła w USA 180 milionów dolarów, a Wolverine tylko 132,5 miliona. Podsumowanie biorące pod uwagę zyski z całego świata, prezentuje się na tę chwilę następująco: X-Men Geneza: Wolverine: 373 miliony dolarów, Wolverine: 414 milionów dolarów, Logan: 524 miliony dolarów. Warto też odnotować, iż Logan: Wolverine posiadał najmniejszy budżet z całej trylogii filmów o mutancie. Film kosztował 97 milionów dolarów, Wolverine natomiast 120 milionów, a X-Men Geneza: Wolverine 150 milionów. Jest to wyraźny dowód na to, że większy budżet nie zawsze przekłada się na lepszy film i większy zysk.

Logan: Wolverine to pożegnanie Hugh Jackamana z rolą Wolverine’a, w którą wcielał się dziewięciokrotnie w ostatnich 17 latach.

logan

Opis: W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan (Hugh Jackman) opiekuje się chorym Profesorem X (Sir Patrick Stewart), ukrywając go przy meksykańskiej granicy. W momencie gdy Logan próbuje ukryć się przed światem i swoją przemijającą spuścizną, w jego życiu pojawia się młoda mutantka (Dafne Keen), która ścigana jest przez mroczne siły.

Obsada: Hugh Jackman, Sir Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Richard E. Grant.

Za reżyserię filmu odpowiada James Mangold. Autorami scenariusza są Scott Frank, James Mangold i Michael Green. Film Logan: Wolverine miał premierę 3 marca 2017 roku.

 

Źródło: Comicbook / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?