Sophie Turner opowiada o Jean Grey z „X-Men: Apocalypse”

Aktorka Sophie Turner („Gra o tron”) w długo oczekiwanym „X-Men: Apocalypse”, odgrywa rolę młodej Jean Grey. Wcześniej mogliśmy oglądać tą mutantkę w dorosłej już wersji, granej przez aktorkę Famke Janssen w oryginalnej filmowej trylogii „X-Men”. Turner w jednym z wywiadów powiedziała, że to co poróżnia ją z Janssen, to młodzieńcza niepewność i ogromna moc telepatyczna Jean Grey.

„Różnicą między tą (młodą Jean), a Jean Grey Famke, jest to, że ona jest młoda, odizolowana i bardzo niepewna siebie, a ponieważ jest tak potężna, jest również bardzo wyobcowana (nawet w stosunku do innych mutantów).” – powiedziała Turner dla magazynu Entertainment Weekly. „Jest więc w niej prawdziwa wrażliwość i świetnie jest widzieć jak ona i Scott (Tye Sheridan) odnajdują się wzajemnie poprzez wyobcowanie. Ona jest znakomitą rolą do odegrania, jest z nią dużo zabawy, a jej wątek w filmie jest niesamowity.” – dodała Sophie.

https://www.youtube.com/watch?v=mnu06cIUpMs

Oficjalny opis produkcji:

Od zarania dziejów, był on czczony niczym bóg. Apocalypse, pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, należącego do Marvela. Posiadał moce wielu innych mutantów, stając się nieśmiertelnym i niezwyciężonym. Po przebudzeniu po tysiącach lat, jest rozczarowany światem, w którym się znajduje. Rekrutuje więc drużynę potężnych mutantów, włączając w to zniechęconego życiem Magneto, aby oczyścić ludzkość i stworzyć nowy porządek świata, nad którym będzie panował. Gdy los Ziemi wisi na włosku, Raven (Jennifer Lawrence) z pomocą Profesora X (James McAvoy) musi poprowadzić drużynę młodych X-Menów, aby powstrzymać ich największego przeciwnika i ocalić ludzkość przed całkowitym unicestwieniem.

W filmie wystąpią: Michael Fassbender (Magneto), James McAvoy (Professor X), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Rose Byrne (Moira MacTaggert), Evan Peters (Quicksilver), Lucas Till (Havok), Alexandra Shipp (Storm), Sophie Turner (Jean Grey), Ben Hardy (Angel), Tye Sheridan (Cyclops), Olivia Munn (Psylocke) oraz Lana Condor (Jubilee). W rolę tytułowego Apocalypse’a wcieli się Oscar Isaac.

„X-Men: Apocalypse” będzie zwieńczeniem trylogii, na którą składają się również filmy „X-Men: Pierwsza Klasa” i „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Polska premiera zapowiedziana jest na 20 maja 2016 roku.

Źródło: comicbook.com /  Ilustracja wyróżniająca: materiały prasowe

 

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?