Ekranizacja komiksu o niezwykłym superbohaterze od twórców Preachera

Według The Hollywood Reporter duet Seth Rogen i Evan Goldberg – mężczyźni odpowiedzialni za przeniesienie Preachera na mały ekran – rozpoczną współpracę z Robertem Kirkmanem (The Walking Dead) przy adaptacji komiksu zatytułowanego Invincible (Kirkman stworzył go razem z Cory’m Walkerem w 2002 roku). To historia Marka Graysona będącego co prawda zwykłym uczniem szkoły średniej, lecz posiadającego za ojca Omni-Mana – najsilniejszego superbohatera na świecie. Wykorzystując swoją nadzwyczajną siłę oraz umiejętność latania postanawia bronić Ziemi jako superbohater o imieniu Invincible. Jednak, jak większość nastolatków, Mark zmaga się z problemami towarzyszącymi okresowi dojrzewania, a także związanymi z przeistaczaniem się w bohatera, którym się urodził.

invincibleuni1web

W związku z tą informacją, Robert Kirkman wydał oświadczenie, które opublikował portal The Hollywood Reporter:

Przez blisko dekadę byłem zmuszony tolerować pytania zadawane przez fanów w stylu: ‚co z Invincible?’, które pojawiały się wraz z rozwijaniem w ciągu tych kilku lat świata ukazanego w The Walking Dead. […] Odpowiedź była taka, że czekaliśmy na pojawienie się odpowiednich partnerów. Tym razem ich mamy! Szanowni panowie Goldberg i Rogen dowiedli, że są pierwszorzędnymi reżyserami obdarzonymi wprawnymi oczyma doceniającymi znakomite efekty wizualne. Na tej podstawie tworzyli historie, z których każda następna stawała się hitem. Invincible to przykład opowieści zaskakującej, wyszczebionej, szokujacej i bardzo często krwawej. Nie mogła ona być w lepszych rękach.

Rogen i Goldberg zajmą się pisaniem scenariusza, reżyserowaniem oraz produkcją filmu wraz z Kirkmanem. Mają oni na swoim koncie wyreżyserowanie filmów: To już jest koniec i Wywiad ze słońcem narodu oraz stworzyli historie do obrazów: Supersamiec, Boski chillout, i Sausage Party.

Źródło: The Independent / Ilustracja wprowadzenia: The Independent

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?