Tomasz Bagiński opowiada o aktualnym stanie polskiej animacji

Co tam słychać u naszego najpopularniejszego animatora ktoś zapyta? Niestety, nie pracuje on póki co w pocie czoła nad grafikami koncepcyjnymi do pełnometrażowej wersji Wiedźmina. W ramach publicystycznego programu internetowego „Na czasie” dziennikarz Onetu porozmawiał z Tomaszem Bagińskiem na temat jego aktualnych działań. Spec od efektów specjalnych potwierdził, iż jest obecnie bardzo zajęty oraz, że pracuje nad dużym filmem, choć zapewne nie swoim. Poruszono także temat animacji w Polsce, podczas którego Bagiński wyjaśnił, że mimo udanych reklamówek oraz wielu ciekawych projektów nasz kraj wciąż nie przoduje w tej dziedzinie.

Jeśli chodzi o animację, jesteśmy prowincją. Bardzo walczymy, żeby tak nie było. (…) ilość kapitału, który jest w Polsce, kapitału, który można zaryzykować, jest niewielka.

Pełny wywiad można obejrzeć pod niniejszym adresem. Natomiast osoby zainteresowane tematem odsyłamy do najnowszego numeru Magazynu Filmowego wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Tam właśnie jeden z artykułów (na stronie 48) poświęcony został polskim grafikom komputerowym, którzy pracowali przy efektach specjalnych do disneyowskiej aktorskiej wersji Księgi Dżungli. Także nasza scena animacyjna ma się całkiem nieźle, choć być może po prostu wyemigrowała na obczyznę.

Zobacz również: prawda o przesłaniu Pięknej i Bestii!

źródło: vod.pl / ilustracja wprowadzenia: PAP/Marcin Obara

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?