Johnny Depp odrzucił wstępny scenariusz Zemsty Salazara, ponieważ … była w nim zła kobieta!

O tym, że Johnny Depp ma problemy z płcią piękną wie już cały świat. Bójki, wyzwiska, wyłudzenia i tak dalej … Ale żeby odrzucać scenariusz, ponieważ widnieje w nim kobiecy czarny charakter?! Taką świeżutką informacją dzieli się z nami na własnym, prywatnym blogu Terry Rossio, scenarzysta, który do tej pory udzielał się we wszystkich odsłonach flagowej marki Disneya. Widzicie? Dajcie scenarzyście chwilę internetu i od razu sprzeda całą tajemnicę …

Moja wersja Zemsty Salazara została porzucona, dlatego że znajdował się w nim kobiecy czarny charakter, którego Johnny Depp uznał za zbędne zapożyczenie z Mrocznych cieni.

641119

No oczywiście, że chodzi tu o „zbędne zapożyczenie”, bo przecież słynny Kapitan Jack Sparrow, najsłynniejszy pirat na świecie, postrach wszystkich wód (i rumów) świata, nie ugiąłby się przed kobietą. Co to, to nie. Jednakże sprawa i tak jest niesłychanie frapująca, zważywszy na głośne w ostatnich latach protesty i żądania organizacji, dążących do zapewnienia równouprawnienia w Hollywood. Casus Johnny’ego Deppa pokazuje bowiem, że chyba nikt tak nie pielęgnuje pięknych idei neoliberalnych jak przedstawiciele Fabryki Snów. Ludzie są równi i równiejsi, a ci, którzy posiadają kapitał mają o dwa pionki i dwa ruchy więcej niż pozostali. Nic dodać, nic ująć.

A o tym, czy zmiana kobiecego na męskiego łotra przysłuży się serii Piratów z Karaibów przekonamy się już wkrótce, albowiem premiera Zemsty Salazara odbędzie się za niecały tydzień – dokładnie 26 maja. Ktoś z was zamierza zatem bojkotować?

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?