Advertisement
Advertisement

Wonder Woman – pokazy tylko dla kobiet

Od 25 maja w kinach w USA można oglądać najnowszy film superbohaterski – Wonder Woman. Kinowe uniwersum DC wyprzedziło marvelowską konkurencję i stworzyło przełomową produkcję, z kobietą w głównej roli oraz na stołku reżyserskim. Amerykańska sieć kin Alamo Drafthouse podłapała ten trend i w ramach szerzenia równości płciowej postanowiła organizować pokazy Wonder Woman przeznaczone tylko dla kobiet. Tak brzmi tekst ich zaproszenia na to wydarzenie.

Przepraszamy, panowie, ale stawiamy na kobiecą siłę i mówimy „zakaz wstępu dla facetów” przez jedną wyjątkową noc w Alamo Ritz. Nie żartujemy. Wszyscy pracujący przy projekcji – obsługa kas, baru i projektora – wszyscy będą płci pięknej.

Zobacz również: Wonder Woman – grafiki koncepcyjne z filmu

Oczywiście taka praktyka wzbudziła dyskusję w internecie, gdzie padały głosy, że może to podchodzić pod dyskryminację. Mężczyźni żałują pewnie, że podobny zakaz nie został wprowadzony kilka miesięcy temu na wszystkie pokazy Ciemniejszej strony Greya, ale jednocześnie sieć kin osiągnęła swój cel, zyskała rozgłos i z tego powodu wypuszczono kolejny komunikat, w którym informują o poszerzeniu zasięgu akcji.

Cieszymy się z organizowania pokazów Wonder Woman tylko dla kobiet. To przeżycie, gdzie kobiety prawdziwie dominują, wzbudziło gniew trolli, co jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że czynimy słusznie. W odpowiedzi, rozszerzamy tę praktykę na cały kraj i zapraszamy wszystkie kobiety, żeby się przyłączyły do celebracji tej ikonicznej superbohaterki w naszych kinach.

źródło: lrmonline.com / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?