Producenci Ludzkiej Stonogi zajmą się najnowszym filmem Larsa von Triera! Szykuje się drugi Antychryst?

Wytwórnia filmowa IFC Films, znana m.in z zapewnienia zaplecza produkcyjnego dla uwielbianej przez miliony widzów na świecie serii filmów przyrodniczo-kryminalnych Ludzka Stonoga, nabyła prawa do dystrybucji najnowszego dzieła duńskiego dogmatyka Larsa von Triera. The House That Jack Built ukaże się więc nakładem specjalistów od niezwykle pokręconych opowieści, wśród których prócz wspomnianego filmu przeczyszczającego znajduje się chociażby Fahrenheit 9/11, Morderca we mnie czy bardziej wyważone Boyhood lub Czekając na Joe.

antichrist 03 06 2009 24 09 2009 29 g

Co ciekawe, kołnierzyki z IFC Films nie spotkają się z Larsem von Trierem po raz pierwszy. W 2009 roku ich wspólnymi siłami udało się bowiem wypromować kontrowersyjnego Antychrysta, który do dzisiaj dzieli nie tylko przeciętnych widzów, ale i samych fanów duńskiego reżysera. Czy po The House That Jack Built, czyli historii seryjnego mordercy, który do każdej swojej zbrodni podchodzi jak do dzieła sztuki, możemy spodziewać się podobnego wydźwięku? Cóż, o drugim wyestetyzowanym i impresjonistycznym Pachnidle raczej zapomnijmy! Spójrzcie tylko na to zdjęcie wprowadzenia …

Póki co nie znamy daty premiery najnowszego filmu von Triera, ale wiemy za to, kto zaszczyci nas swoją obecnością na ekranie. Tytułowym „bohaterem” zostanie Matt Dilon, a towarzyszyć mu będą m.in. kochanica Quentina Tarantino Uma Thurman, prawdopodobnie najlepszy filmowy Hitler Bruno Ganz, czy Krystal z American Honey zwana potocznie Riley Keough. Jest więc na kogo czekać!

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?