Sylwester Latkowski nakręci film dokumentalny o sprawie Durczoka

Slywester Latkowski, reżyser i scenarzysta takich filmów jak Blokersi czy Klatka, a także były redaktor naczelny tygodnika Wprost, w udzielonym niedawno wywiadzie dla portalu weszło.com, wyznał, że planuje nakręcić film dokumentalny o głośnej sprawie Kamila Durczoka.

Po obejrzeniu filmu o Mamedzie zagadnął mnie Michał Pol: „Sylwester, tylu twoich dziennikarzy oberwało za sprawę Durczoka, dlaczego o tym czegoś nie nakręcisz? Tylko druga strona cały czas przedstawia swoją wersję”. Być może za kilka tygodni odbędą się pierwsze zdjęcia pełnometrażowego filmu dokumentalnego o sprawie Durczoka. Koniec zabawy w udawanie, że wyrokami sądowymi zamkniemy sobie tę historię. Koniec pokazywania, że nic się nie wydarzyło, że wszystko wyjaśniono. Nie byłoby sprawy, gdyby Kamil Durczok powiedział „przepraszam” ofiarom. Nie byłoby sprawy, gdyby wymiar sprawiedliwości i organy ścigania zadziałały w stosunku do niego w sprawie mieszkaniowej tak, jak w stosunku do każdego iksińskiego. Czas na to, żeby pewne nagrania ujrzały światło dzienne. Być może wtedy sprawdzimy granicę wolności słowa w Polsce. Zobaczymy, jak działają sądy, czy ktoś będzie chciał nas zatrzymać. Chyba powinienem zrobić ten film.

Zobacz również: Netflix znów na zakupach – serwis z nowym filmem i scenariuszem

Przypomnijmy, że w marcu 2015 roku, w atmosferze skandalu Kamil Durczok zakończył współpracę ze stacją TVN, gdy dziennikarze tygodnika Wprost (redaktorem naczelnym wtedy był Sylwester Latkowski), zarzucili mu m.in. mobbing w stosunku do swoich podwładnych. Pierwszy wyrok zapadł w 2016 roku. Sąd nakazał redaktorom Wprost oraz wydawcy pisma wypłatę odzkodowania w wysokości 500 tysięcy złotych i przeproszenie dziennikarza.

Źródło: radiozet.pl / Ilustracja wprowadzenia: Fakty TVN / Fakty TVN

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?